Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Férová snídaně ve vašem městě

Férová snídaně ve vašem městě

Již tuto sobotu můžete posnídat v parku a současně s lidmi po celém světě podpořit pracovní podmínky v rozvojových zemích.
10. 5. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Férová snídaně proběhne 11. května u příležitosti Světového dne pro fair trade. Její myšlenka je prostá: vychutnejte si v tento den snídani z fair trade produktů. Zapojit se můžete na nejrůznějších místech po celé České republice. Dáte tak najevo, že etické výrobky mají své místo i v českých obchodech. V neposlední řadě je to skvělá příležitost vyrazit ven s přáteli a užít si pořádný piknik v přírodě. Nejlepší snídaně je ta, která se protáhne přes poledne a trvá celý den. Organizátorem happeningu se můžete stát i vy, stačí se jen registrovat a počkat na schválení. Pro přesnější informace a seznam míst snídaní navštivte www.ferovasnidane.cz.

Lepší pracovní podmínky


Fair trade je způsob obchodu, který dává pracujícím v rozvojových zemích příležitost pracovat v důstojných podmínkách. V praxi to například znamená, že výše mzdy za práci dovoluje pracujícímu hradit lékařskou péči a školné dětem, které nejsou zneužívány k práci. U nás se prodává především fair trade káva, čaj, kakao, cukr, čokoláda, víno, rýže nebo džusy. Férové potraviny koupíte v supermarketech či v dm drogeriích. Vydat se pro ně můžete také do obchodů se zdravou výživou. Kávu z fair trade produkce nabízejí například řetězce Starbucks a Tchibo.

Tip redakce


Tady jsou naše nápady na férovou snídani, kterou snadno připravíte sami doma. Upečte si měkké brownies z fair trade čokolády (recept) nebo buchtu s férovým kakaem (recept). Jana Kopřivová, šéfredaktorka Apetitonline.cz, nedá dopustit na hrnek horkého kakaa z kakaového prášku od firmy GEPA. Zpříjemní vám i to nejpošmournější ráno a večer se vám po něm bude krásně usínat.

Přidat komentář