0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Férová snídaně ve vašem městě

Férová snídaně ve vašem městě
sdílet:
Již tuto sobotu můžete posnídat v parku a současně s lidmi po celém světě podpořit pracovní podmínky v rozvojových zemích.

Férová snídaně proběhne 11. května u příležitosti Světového dne pro fair trade. Její myšlenka je prostá: vychutnejte si v tento den snídani z fair trade produktů. Zapojit se můžete na nejrůznějších místech po celé České republice. Dáte tak najevo, že etické výrobky mají své místo i v českých obchodech. V neposlední řadě je to skvělá příležitost vyrazit ven s přáteli a užít si pořádný piknik v přírodě. Nejlepší snídaně je ta, která se protáhne přes poledne a trvá celý den. Organizátorem happeningu se můžete stát i vy, stačí se jen registrovat a počkat na schválení. Pro přesnější informace a seznam míst snídaní navštivte www.ferovasnidane.cz.

Lepší pracovní podmínky


Fair trade je způsob obchodu, který dává pracujícím v rozvojových zemích příležitost pracovat v důstojných podmínkách. V praxi to například znamená, že výše mzdy za práci dovoluje pracujícímu hradit lékařskou péči a školné dětem, které nejsou zneužívány k práci. U nás se prodává především fair trade káva, čaj, kakao, cukr, čokoláda, víno, rýže nebo džusy. Férové potraviny koupíte v supermarketech či v dm drogeriích. Vydat se pro ně můžete také do obchodů se zdravou výživou. Kávu z fair trade produkce nabízejí například řetězce Starbucks a Tchibo.

Tip redakce


Tady jsou naše nápady na férovou snídani, kterou snadno připravíte sami doma. Upečte si měkké brownies z fair trade čokolády (recept) nebo buchtu s férovým kakaem (recept). Jana Kopřivová, šéfredaktorka Apetitonline.cz, nedá dopustit na hrnek horkého kakaa z kakaového prášku od firmy GEPA. Zpříjemní vám i to nejpošmournější ráno a večer se vám po něm bude krásně usínat.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit