Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

BARILLA - Italské těstoviny

Snadné, rychlé a neodolatelně dobré. Těstoviny jsou prostě hitem každého léta. Zachrání večeři v uspěchaném pracovním týdnu stejně jako jídlo pro nečekanou návštěvu, a přitom jejich přípravu zvládnou i naprostí začátečníci. Představujeme vám nejproslulejší italské recepty na těstoviny, které budete chtít vařit každý den. Jejich chuť je prověřená mnoha generacemi mlsných Italů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Barilla Spaghetti s kapary, tuňákem a mátou

Čerstvé a chutné těstoviny ze Sicílie
9. 7. 2014 | Autor: Komerční prezentace

Suroviny pro 4 osoby 

  • 1 balení Barilla Spaghetti č. 5 
  • 100 g kapar 
  • 1 malý svazek máty 
  • 200 g konzervovaného tuňáka 
  • 2 a ½ polévkové lžíce extra panenského olivového oleje 
  • pepř podle chuti 

Časová náročnost 
5 minut příprava + 10 minut vaření 

Kapary nejprve opláchněte pod studenou tekoucí vodou, aby se odstranila přebytečná sůl. Opláchnuté kapary nakrájejte spolu s mátou a konzervovaným tuňákem na kousky. Přidejte olivový olej a dochuťte čerstvě umletým pepřem. Vše dobře promíchejte. 
Mezitím si ve velkém hrnci s vroucí osolenou vodou uvařte těstoviny dle návodu na obale. Jakmile jsou těstoviny uvařené, sceďte je a promíchejte s čerstvě připravenou omáčkou. Ihned podávejte.

Historie pokrmu

Máta je aromatická rostlina původem z oblasti Středozemního moře, která je v současné době hojně rozšířená po celé Evropě, Asii i Africe. Intenzivní aroma této rostliny bylo již v dávných dobách velmi oblíbené a bylo považováno za neuvěřitelné afrodiziakum. Mohlo by se dokonce zdát, že římští vojáci měli zakázáno jíst mátu ze strachu, aby se nenechali rozptýlit od svých bojových povinností. Tato víra se zakládá na legendě, která naznačuje, že máta vznikla z lásky a zrady. Podle legendy se bůh podsvětí Hádes zamiloval do krásné, smyslné a mladé nymfy Mynthy. Tento zamilovaný pár se potají stýkal a brzy se stali milenci. Jednoho dne však manželka Hádese Persephone zjistila, že ji Hádes zradil. Posedlá žárlivostí se rozhodla nymfě pomstít a proměnila ji v rostlinku máty – neplodící ovoce, ale plnou lásky a smyslnosti. 

Barilla je č. 1 na těstoviny a omáčky v Itálii. 
Pro více informací navštivte www.barilla.cz

Přidat komentář