Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

BARILLA - Italské těstoviny

Snadné, rychlé a neodolatelně dobré. Těstoviny jsou prostě hitem každého léta. Zachrání večeři v uspěchaném pracovním týdnu stejně jako jídlo pro nečekanou návštěvu, a přitom jejich přípravu zvládnou i naprostí začátečníci. Představujeme vám nejproslulejší italské recepty na těstoviny, které budete chtít vařit každý den. Jejich chuť je prověřená mnoha generacemi mlsných Italů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Barilla Spaghetti s tuňákem

V této tradiční sicilské receptuře se snoubí špagety s nejznámější středozemní rybou, a vytvářejí tak jednoduché a výborné jídlo.
8. 7. 2014 | Autor: Komerční prezentace

Suroviny pro 4 osoby 

  • 1 balení Barilla Spaghetti č. 5 – 500 g 
  • 300 g čerstvého filé z tuňáka 
  • sůl podle chuti 
  • 2 a ½ šálku rajčatové omáčky 
  • 2 lžíce nasekané petrželky 
  • ¼ šálku extra panenského olivového oleje 

 

Časová náročnost 
15 minut příprava + 15 minut vaření 

  1. Na pánvi osmažte na olivovém oleji filé z čerstvého tuňáka dozlatova. Odstraňte přebytečný olej a osolte dle chuti. Připravte si rajčatovou omáčku, a když je uvařená k dokonalosti, přidejte osmažené filé z tuňáka nakrájené na malé kousky spolu s velkorysou porcí nasekané petrželky. 
  2. Duste vše po dobu 10 minut na mírném ohni. Špagety uvařte dle návodu, rozdělte na jednotlivé porce na talíře a ozdobte porcí omáčky a tuňáka. 
  3. V jiné variantě tohoto receptu můžete použít rajskou omáčku (4 hrnečky) s přídavkem 230 g tuňáka v oleji nakrájeného na malé kousky. Vše promíchejte, přidejte nakrájenou směs petrželky, stroužky česneku a duste na mírném ohni po dobu 10 minut. Vše smíchejte s uvařeným špagetami.

 

Historie pokrmu
Tuňák je jednou z nejcharakterističtějších ryb oblasti Středozemního moře. Historie jeho lovu je stará tisíce let. Samotné metody užívané pro lovení ryb zaznamenaly v průběhu staletí velkou řadu změn. Tradiční „tonnara“, lov tuňáka pomocí velkých sítí, byl nahrazen restauracemi a turistickými atrakcemi.  Přesto na Sicílii stále existují místa v blízkosti Trapani, kde můžete přihlížet klasickým lovům tuňáka: oblast  Bonagia a oblast Favignana. 


Zde se na konci jara můžete stát svědky tradičního starověkého obřadu lovení tuňáků, tzv. Mattanza. Přes 300 kilo ryb je uloveno ve velkých sítích upevněných na lodě bez motorů. Šéf lovu zvaný „Rais“ zpívá starobylé sicilské písně a rybáři plní jeho rozkazy. Lov na tuňáka je pozůstatek z archaického světa a dá se velmi těžko pochopit. Je ztělesněním tradice a pověry, boje o přežití a touhy po bohatství. Tragická, ale přesto jedinečná přehlídka.


Barilla je č. 1 na těstoviny a omáčky v Itálii. Pro více informací navštivte www.barilla.cz

 

Přidat komentář