0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

7 vychytávek vestavných trub, díky nimž nevystojíte u plotny důlek

AD
7 vychytávek vestavných trub, díky nimž nevystojíte u plotny důlek
sdílet:

Vestavné trouby kralují moderním kuchyním. Krásně dokreslují interiér, ale hlavně šetří spoustu práce. Co všechno moderní spotřebiče umí?

1. Indukční pečení za polovinu času

Magnetická indukce platí za energeticky nejúčinnější způsob vaření. Společnost Whirlpool už uvedla na trh i první indukční troubu. Speciální pečicí desku dovnitř vložíte stejně jednoduše jako běžný plech. Na ni položíte hrnec, nebo jinou nádobu s připravovaným jídlem, a stisknete příslušnou funkci. Kombinací indukce a klasického grilu připravíte jakýkoli pokrm o 50 % rychleji a hlavně s daleko lepšími výsledky co se propečení a křupavosti týče.

2. Snadná kontrola teploty integrovanou sondou

Chcete mít jistotu, že větší kusy masa nepřesušíte? Třeba připravit dobrý roastbeef bez kontroly teploty představuje skoro nadlidský úkol. Moderní trouby proto mají tzv. teplotní sondy. Jednoduše zavedete senzor do nejsilnější části masa a tlačítkem navolíte požadovanou teplotu. Ta se pak automaticky udržuje.

Teplotní sondu oceníte i při sladkém pečení. Ohlídá vláčnost bábovky, muffinů i správnou konzistenci čokoládové náplně v brownies.

3. Pečení 3 až 5 jídel bez smíchání vůní a chutí

Vaříte si o víkendu na celý týden dopředu? Hostíte blízké několikachodovým menu? Pak oceníte tzv. víceúrovňové pečení. Předkrm, hlavní chod i dezert jednoduše dáte péct zároveň. Ušetříte tak čas i energii. Chutě ani vůně se přitom díky speciální distribuci tepla nikdy nesmísí. Můžete bez obav „skamarádit“ slaná i sladká jídla.

Nové trouby nabízejí místo klasického 3stupňového pečení dokonce 5stupňové. Ideální pro všechny kuchařské nadšence!

4. Už žádné předehřívání

Moderní rozvodné systémy distribuují teplo v troubě rovnoměrně od první minuty. S vložením dobrot tak nemusíte čekat. Ušetříte asi 20 % energie a ještě více času. Výrobci nazývají tuto funkci různě – Ready2Cook nebo No Preheat.

5. Pečení v páře

Maso, zeleninu, knedlíky, rýži, luštěniny, ale i polévky nebo dezerty nejlépe připravíte v parní troubě. Pára nenarušuje přirozenou strukturu potravin, a zaručuje tak lahodnou šťavnatost a lepší barvy i chutě než běžné pečení. Samozřejmě při zachování maxima živin.

6. Přednastavené recepty

Pečete pravidelně kuře, lososa nebo zapékáte brambory? Většina dobrých trub si pamatuje vaše oblíbené volby, a vy tak nemusíte nic znovu nastavovat. Ty nejlepší modely se 6. smyslem pak mají uložené recepty v paměti přímo od výrobce. Vy jen vložíte požadované suroviny, zadáte jejich váhu a spustíte program. Systém sám ohlídá teplotu i dobu přípravy.

Mezi další opravdu šikovné funkce patří například kynutí těsta při stabilní teplotě nebo udržování už hotových pokrmů v teple.

7. Samočištění trub: Konec marnému drhnutí

Druhá směna v podobě škrábání zaschlých zbytků nyní odpadá. Existuje už několik druhů samočištění trub. Mezi nejčastější patří čištění vysokou teplotou – pyrolýza nebo horkou vodou/parou. V kombinaci se speciálními vnitřními povrchy trub (například StarClean spotřebičů Whirlpool) jsou tyto funkce čím dál účinnější a ekologičtější. Nevyžadují totiž ani použití čističů.

Tip na závěr: Šikovné služby při nákupu spotřebiče

Toužíte po vestavné troubě, ale obáváte se její instalace? Nechte vše na odbornících. Například e-shop spotrebice-whirlpool.cz zajišťuje kromě prodeje s dopravou zdarma také odbornou montáž a autorizovaný servis značky Whirlpool. Doporučujeme využít možnost prodloužení záruky ze standardních 24 měsíců na 5 až 8 let.

Autor: janovsky

Apetit magazín

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč