0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

7 vychytávek vestavných trub, díky nimž nevystojíte u plotny důlek

AD
7 vychytávek vestavných trub, díky nimž nevystojíte u plotny důlek
sdílet:

Vestavné trouby kralují moderním kuchyním. Krásně dokreslují interiér, ale hlavně šetří spoustu práce. Co všechno moderní spotřebiče umí?

1. Indukční pečení za polovinu času

Magnetická indukce platí za energeticky nejúčinnější způsob vaření. Společnost Whirlpool už uvedla na trh i první indukční troubu. Speciální pečicí desku dovnitř vložíte stejně jednoduše jako běžný plech. Na ni položíte hrnec, nebo jinou nádobu s připravovaným jídlem, a stisknete příslušnou funkci. Kombinací indukce a klasického grilu připravíte jakýkoli pokrm o 50 % rychleji a hlavně s daleko lepšími výsledky co se propečení a křupavosti týče.

2. Snadná kontrola teploty integrovanou sondou

Chcete mít jistotu, že větší kusy masa nepřesušíte? Třeba připravit dobrý roastbeef bez kontroly teploty představuje skoro nadlidský úkol. Moderní trouby proto mají tzv. teplotní sondy. Jednoduše zavedete senzor do nejsilnější části masa a tlačítkem navolíte požadovanou teplotu. Ta se pak automaticky udržuje.

Teplotní sondu oceníte i při sladkém pečení. Ohlídá vláčnost bábovky, muffinů i správnou konzistenci čokoládové náplně v brownies.

3. Pečení 3 až 5 jídel bez smíchání vůní a chutí

Vaříte si o víkendu na celý týden dopředu? Hostíte blízké několikachodovým menu? Pak oceníte tzv. víceúrovňové pečení. Předkrm, hlavní chod i dezert jednoduše dáte péct zároveň. Ušetříte tak čas i energii. Chutě ani vůně se přitom díky speciální distribuci tepla nikdy nesmísí. Můžete bez obav „skamarádit“ slaná i sladká jídla.

Nové trouby nabízejí místo klasického 3stupňového pečení dokonce 5stupňové. Ideální pro všechny kuchařské nadšence!

4. Už žádné předehřívání

Moderní rozvodné systémy distribuují teplo v troubě rovnoměrně od první minuty. S vložením dobrot tak nemusíte čekat. Ušetříte asi 20 % energie a ještě více času. Výrobci nazývají tuto funkci různě – Ready2Cook nebo No Preheat.

5. Pečení v páře

Maso, zeleninu, knedlíky, rýži, luštěniny, ale i polévky nebo dezerty nejlépe připravíte v parní troubě. Pára nenarušuje přirozenou strukturu potravin, a zaručuje tak lahodnou šťavnatost a lepší barvy i chutě než běžné pečení. Samozřejmě při zachování maxima živin.

6. Přednastavené recepty

Pečete pravidelně kuře, lososa nebo zapékáte brambory? Většina dobrých trub si pamatuje vaše oblíbené volby, a vy tak nemusíte nic znovu nastavovat. Ty nejlepší modely se 6. smyslem pak mají uložené recepty v paměti přímo od výrobce. Vy jen vložíte požadované suroviny, zadáte jejich váhu a spustíte program. Systém sám ohlídá teplotu i dobu přípravy.

Mezi další opravdu šikovné funkce patří například kynutí těsta při stabilní teplotě nebo udržování už hotových pokrmů v teple.

7. Samočištění trub: Konec marnému drhnutí

Druhá směna v podobě škrábání zaschlých zbytků nyní odpadá. Existuje už několik druhů samočištění trub. Mezi nejčastější patří čištění vysokou teplotou – pyrolýza nebo horkou vodou/parou. V kombinaci se speciálními vnitřními povrchy trub (například StarClean spotřebičů Whirlpool) jsou tyto funkce čím dál účinnější a ekologičtější. Nevyžadují totiž ani použití čističů.

Tip na závěr: Šikovné služby při nákupu spotřebiče

Toužíte po vestavné troubě, ale obáváte se její instalace? Nechte vše na odbornících. Například e-shop spotrebice-whirlpool.cz zajišťuje kromě prodeje s dopravou zdarma také odbornou montáž a autorizovaný servis značky Whirlpool. Doporučujeme využít možnost prodloužení záruky ze standardních 24 měsíců na 5 až 8 let.

Autor: janovsky

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit