Litujeme, k návštěvě tohoto webu musíte povolit JavaScript.

Do školy jen se zdravou svačinou

Do školy jen se zdravou svačinou
sdílet:
Na kvalitní výkon potřebují děti dostatek energie. Tím správným palivem je výživná svačina.

Dítě by mělo jíst zhruba každé tři hodiny. Proto jsou pro něj naprosto nezbytné svačiny, které doplní energii a podpoří pozornost a soustředění. Pravidelná strava zároveň vede ke zdravým návykům, zabraňuje přejídání, a tím i možné dětské nadváze.

Svačina by měla tvořit až 15 % celkového denního energetického příjmu dítěte a obsahovat vyvážený poměr živin. Minimálně polovinou by měly být komplexní sacharidy. Pětinu by měly tvořit kvalitní bílkoviny a více jak čtvrtinu zdravé tuky. Svačina by měla být také zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny, které najdeme zejména v ovoci a zelenině. Vitamíny A a C, které obsahuje právě zelenina, jsou nezbytné pro zdravý růst dětí. Nezapomínejte na mléčné výrobky. Dodávají vápník důležitý pro vývoj kostí a zubů.

Do přípravy svačin zapojte i děti! Dozvědí se něco o zdravé výživě a zároveň se naučí samostatnosti a odpovědnosti. A vlastnoručně vybrané nebo vytvořené svačiny určitě sní s větší chutí! Dobrá svačina není jen ta, která dětem chutná, ale především se skládá z kvalitních surovin, je nutričně vyvážená a snadno dostupná. Značka Nature’s Promise nabízí širokou řadu skvělých produktů. V prodejnách Albert si společně s dětmi vyberete, ať už máte rádi cokoli. Nenechte si ujít koutek Zdravě s Albertem, kde najdete celý sortiment značky. Hledejte obaly se zelenými lístky a můžete si být jisti, že tam bude pro prima svačinu plno inspirace.

Základem svačiny může být i celozrnné pečivo, které obsahuje mimo jiné vlákninu nezbytnou pro dobře fungující trávení. Vyzkoušejte 100% žitný Mlynářský chléb z Alberta. Díky 90% podílu celozrnné mouky, která obsahuje zrna s obalovou vrstvou a klíčkem, má Mlynářský chléb velmi vysoký podíl vlákniny a minerálních látek. Je jemně mletý a dětem opravdu chutná.

Bílkoviny zastoupí tvaroh, jogurt, vařené vajíčko, kvalitní šunka nebo sýr. Do obložených chlebů snano propašujte i zeleninu – kolečka rajčat, ředkviček, plátky okurky, papriky nebo list ledového salátu. Ovoce a zelenina přinášejí mnoho cenných bioaktivních živin. Kvalitní čerstvé potraviny vždy najdete v Albert tržnici.

Důležité je nezapomínat na pitný režim. Dítě by mělo denně vypít až 2 litry tekutin. Do školy by mělo nosit láhev s čistou vodou. Pozor na bublinky, mohou podráždit žaludek a způsobit překyselení. Obyčejná voda vašim ratolestem nechutná? Smíchejte s vodou 100% ovocný džus. Vhodný je i neslazený čaj nebo jogurtový nápoj. 

Obchod Apetit