0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Do školy jen se zdravou svačinou

Do školy jen se zdravou svačinou
sdílet:
Na kvalitní výkon potřebují děti dostatek energie. Tím správným palivem je výživná svačina.

Dítě by mělo jíst zhruba každé tři hodiny. Proto jsou pro něj naprosto nezbytné svačiny, které doplní energii a podpoří pozornost a soustředění. Pravidelná strava zároveň vede ke zdravým návykům, zabraňuje přejídání, a tím i možné dětské nadváze.

Svačina by měla tvořit až 15 % celkového denního energetického příjmu dítěte a obsahovat vyvážený poměr živin. Minimálně polovinou by měly být komplexní sacharidy. Pětinu by měly tvořit kvalitní bílkoviny a více jak čtvrtinu zdravé tuky. Svačina by měla být také zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny, které najdeme zejména v ovoci a zelenině. Vitamíny A a C, které obsahuje právě zelenina, jsou nezbytné pro zdravý růst dětí. Nezapomínejte na mléčné výrobky. Dodávají vápník důležitý pro vývoj kostí a zubů.

Do přípravy svačin zapojte i děti! Dozvědí se něco o zdravé výživě a zároveň se naučí samostatnosti a odpovědnosti. A vlastnoručně vybrané nebo vytvořené svačiny určitě sní s větší chutí! Dobrá svačina není jen ta, která dětem chutná, ale především se skládá z kvalitních surovin, je nutričně vyvážená a snadno dostupná. Značka Nature’s Promise nabízí širokou řadu skvělých produktů. V prodejnách Albert si společně s dětmi vyberete, ať už máte rádi cokoli. Nenechte si ujít koutek Zdravě s Albertem, kde najdete celý sortiment značky. Hledejte obaly se zelenými lístky a můžete si být jisti, že tam bude pro prima svačinu plno inspirace.

Základem svačiny může být i celozrnné pečivo, které obsahuje mimo jiné vlákninu nezbytnou pro dobře fungující trávení. Vyzkoušejte 100% žitný Mlynářský chléb z Alberta. Díky 90% podílu celozrnné mouky, která obsahuje zrna s obalovou vrstvou a klíčkem, má Mlynářský chléb velmi vysoký podíl vlákniny a minerálních látek. Je jemně mletý a dětem opravdu chutná.

Bílkoviny zastoupí tvaroh, jogurt, vařené vajíčko, kvalitní šunka nebo sýr. Do obložených chlebů snano propašujte i zeleninu – kolečka rajčat, ředkviček, plátky okurky, papriky nebo list ledového salátu. Ovoce a zelenina přinášejí mnoho cenných bioaktivních živin. Kvalitní čerstvé potraviny vždy najdete v Albert tržnici.

Důležité je nezapomínat na pitný režim. Dítě by mělo denně vypít až 2 litry tekutin. Do školy by mělo nosit láhev s čistou vodou. Pozor na bublinky, mohou podráždit žaludek a způsobit překyselení. Obyčejná voda vašim ratolestem nechutná? Smíchejte s vodou 100% ovocný džus. Vhodný je i neslazený čaj nebo jogurtový nápoj. 

Apetit magazín

Letní bramborový salát jako dokonalá příloha
  • Tipy a triky

Letní bramborový salát jako dokonalá příloha

Nové brambory jsou ideální volbou pro lehkou večeři do letního počasí například klasicky "na loupačku" s tvarohem a máslem. Vyzkoušet je však můžete i v odlehčeném letním bramborovém salátu. Lze ho podávat...
Jak na nejlepší chili con carne
  • Poradna

Jak na nejlepší chili con carne

Texaský pokrm chili con carne v překladu znamená chilli s masem a každý kuchař ho připravuje trochu jinak. Neodolatelnou chuť a vůni jídlo získá přidáním ostrých papriček, římského kmínu a čokolády. Díky radám v článku připravíte hrnec plný...
AD
Jak si užít letní grilovačky, aniž by vám po nich bylo těžko?
  • Lidé a jídlo

Jak si užít letní grilovačky, aniž by vám po nich bylo těžko?

K letní sezoně patří pohodové posezení s rodinou, přáteli a také spousta připravených dobrot a osvěžujících drinků. Opékačky v lese, grilovačky na balkóně, v zahradě nebo v kavárně — stav ideál. Jak si to ale co nejvíc užít a dopřát vše, co...

Obchod Apetit