0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Festival Evolution bude (ne)jen o jídle. Přijďte ochutnat kvalitu!

Festival Evolution
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Bio, natur, fair trade, raw, veggie, vegan nebo bezlepkové potraviny a konopné speciality. To vše a mnohem více můžete nakoupit i ochutnat o víkendu 22. – 23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích, kde se bude konat podzimní Festival Evolution. Na své si zde přijdou všichni, kterým není lhostejná kvalita a původ potravin.

Festival Evolution bývá tradičně dvakrát do roka, vždy na jaře a na podzim, tou největší přehlídkou certifikovaných biopotravin. Čekají zde na vás producenti zdravých potravin, rodinné firmy i farmy. Připravena je také rozsáhlá food zóna, která svou nabídkou potěší jak vyznavače alternativnějších výživových směrů, tak milovníky tradiční kuchyně. O hladu nezůstanou ani celiaci nebo vyznavači živé stravy. Těšit se můžete na i ochutnávky. Inspiraci můžete načerpat i na přednáškách a seminářích věnovaných různým výživovým směrům, jejich přínosům a rizikům, ale také vlivu kvality potravin na naše zdraví.

Redukujte redukční diety

Jíte zdravě, ale nemůžete přesto zahnat myšlenky na sladkosti a jiné dobroty, nebo se naopak tak hlídáte, že už z toho blázníte? „Chodí za mnou klientky s tím, že drží dietu a stále tloustnou. Moje rada? Přestaňte držet diety!,“ říká odbornice na zdravou stravu Margit Slimáková. Cestou je podle ní jíst kvalitní základní potraviny a jídla z nich připravená. Stačí se prostě vrátit do kuchyně a naučit se alespoň trochu vařit a pak si užívat skvělého jídla, přátel a dobré nálady.

Psychologie výživy

Na Festival Evolution zavítá průvodkyně vztahem k jídlu a tělu Michaela Pavlíková, která po letech studia různých výživových směrů zjistila, že zdraví a spokojenosti nelze dosáhnout, zabýváme-li se pouze hledáním té „správné stravy". Odpověď na otázku, jak maximalizovat užitek z každého jídla a zároveň si zachovat zdravý rozum, jí přineslo studium na americkém Institute for the Psychology of Eating a ráda se s vámi podělí o tyto poznatky i o zkušenosti z praxe.

Eko tipy a vychytávky na recyklování

Kromě jídla a potravin najdete na festivalu i širokou nabídku ekologické drogerie, přírodních materiálů nebo tipy na recyklování nejen odpadu, ale i domácího vybavení, seznámíte se se širokou nabídkou eko pomůcek i „zlepšováků“ pro domácnost, které ušetří nejen vaše zdraví a okolní přírodu, ale i vaši kapsu. Dostanete i řadu tipů, jak vést zero waste domácnost.

Zábava pro děti

A protože pořadatelé festivalu myslí i na pohodlí rodičů, nebude zde chybět hlídací koutek, kde zkušené chůvy děti zabaví, zatímco rodiče si mohou v klidu nakoupit nebo zajít na přednášku. Pro děti bude po oba dny připraven i pestrý program zahrnující tvořivé dílničky nebo workshopy.

Více informací o festivalu najdete na www.evolutionfestival.cz.

Festival Evolution logo

Apetit magazín

KVÍZ: Štrúdl nebo závin?
  • Kvízy

KVÍZ: Štrúdl nebo závin?

Jablka můžete péct, zapékat, zavařovat i vařit, dusit nebo sušit. Upečete z nich výtečný jablečný koláč, štrúdl, perník nebo buchtu s jablky, připravíte skvělá povidla, přesnídávku či pyré. Použít je můžete jako náplň do sladkých knedlíků...
Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso

První novou kuchařkou roku 2023 je kniha Mleté maso. Novinka z edice Apetit vychází už v únoru a jak název napovídá, je věnována všestrannému využití jedné z velmi oblíbených surovin – mletého masa. ...
AD
Omáčka, bez které to nejen o Velikonocích zkrátka nejde!

Omáčka, bez které to nejen o Velikonocích zkrátka nejde!

Některé suroviny mají v receptech nezastupitelné místo, pokud nechceme ztratit správnou konzistenci, chuť nebo aroma. Mezi takové nenahraditelné suroviny patří třeba majonéza. Připravené pokrmy dokáže povznést o několik levelů výš. Kolikrát...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč