0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Festival Evolution bude (ne)jen o jídle. Přijďte ochutnat kvalitu!

Festival Evolution
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Bio, natur, fair trade, raw, veggie, vegan nebo bezlepkové potraviny a konopné speciality. To vše a mnohem více můžete nakoupit i ochutnat o víkendu 22. – 23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích, kde se bude konat podzimní Festival Evolution. Na své si zde přijdou všichni, kterým není lhostejná kvalita a původ potravin.

Festival Evolution bývá tradičně dvakrát do roka, vždy na jaře a na podzim, tou největší přehlídkou certifikovaných biopotravin. Čekají zde na vás producenti zdravých potravin, rodinné firmy i farmy. Připravena je také rozsáhlá food zóna, která svou nabídkou potěší jak vyznavače alternativnějších výživových směrů, tak milovníky tradiční kuchyně. O hladu nezůstanou ani celiaci nebo vyznavači živé stravy. Těšit se můžete na i ochutnávky. Inspiraci můžete načerpat i na přednáškách a seminářích věnovaných různým výživovým směrům, jejich přínosům a rizikům, ale také vlivu kvality potravin na naše zdraví.

Redukujte redukční diety

Jíte zdravě, ale nemůžete přesto zahnat myšlenky na sladkosti a jiné dobroty, nebo se naopak tak hlídáte, že už z toho blázníte? „Chodí za mnou klientky s tím, že drží dietu a stále tloustnou. Moje rada? Přestaňte držet diety!,“ říká odbornice na zdravou stravu Margit Slimáková. Cestou je podle ní jíst kvalitní základní potraviny a jídla z nich připravená. Stačí se prostě vrátit do kuchyně a naučit se alespoň trochu vařit a pak si užívat skvělého jídla, přátel a dobré nálady.

Psychologie výživy

Na Festival Evolution zavítá průvodkyně vztahem k jídlu a tělu Michaela Pavlíková, která po letech studia různých výživových směrů zjistila, že zdraví a spokojenosti nelze dosáhnout, zabýváme-li se pouze hledáním té „správné stravy". Odpověď na otázku, jak maximalizovat užitek z každého jídla a zároveň si zachovat zdravý rozum, jí přineslo studium na americkém Institute for the Psychology of Eating a ráda se s vámi podělí o tyto poznatky i o zkušenosti z praxe.

Eko tipy a vychytávky na recyklování

Kromě jídla a potravin najdete na festivalu i širokou nabídku ekologické drogerie, přírodních materiálů nebo tipy na recyklování nejen odpadu, ale i domácího vybavení, seznámíte se se širokou nabídkou eko pomůcek i „zlepšováků“ pro domácnost, které ušetří nejen vaše zdraví a okolní přírodu, ale i vaši kapsu. Dostanete i řadu tipů, jak vést zero waste domácnost.

Zábava pro děti

A protože pořadatelé festivalu myslí i na pohodlí rodičů, nebude zde chybět hlídací koutek, kde zkušené chůvy děti zabaví, zatímco rodiče si mohou v klidu nakoupit nebo zajít na přednášku. Pro děti bude po oba dny připraven i pestrý program zahrnující tvořivé dílničky nebo workshopy.

Více informací o festivalu najdete na www.evolutionfestival.cz.

Festival Evolution logo

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit