0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Gastronomický festival představí chutě Latinské Ameriky

Gastronomický festival představí chutě Latinské Ameriky
sdílet:
Napadlo by vás, že zelené papriky plněné mletým masem zalité omáčkou z vlašských ořechů mohou být mexickou specialitou? A víte, co je to ceviche či ají? Své kulinářské obzory si budete moci rozšířit během gastronomického festivalu, který v hotelu President bude probíhat od 28. dubna do 6. května. Národní pokrmy Argentiny, Brazílie, Chile, Kostariky, Kuby, Mexika, Uruguaye, Venezuely a Peru připraví zástupci diplomatických misí, které působí v České republice.

Vařit v restauraci Vltava pražského hotelu President budou profesionální šéfkuchaři i zaměstnanci velvyslanectví – sekretářky, manželé velvyslankyň i hostující kuchaři. Každé zemi Latinské Ameriky je vyhrazen jeden den. Festival začne 28. dubna argentinskými pokrmy a završí jej 6. května peruánská kuchyně.

Menu budou složená ze tří pokrmů (předkrm, hlavní jídlo a dezert) a půjde o tradičních speciality i netypické pokrmy. „Chceme upozornit na to, jak je jídlo pro kulturu každé země důležité. Naším cílem je vytvořit most mezi Latinskou Amerikou a Českou republikou,“ řekla brazilská velvyslankyně Leda Lucia Martinsová Camargová.

Plněné papriky, pisco i kultura

Jestli si myslíte, že mexická kuchyně je jen o chilli a fazolích, na festivalu Latinské Ameriky vás vyvedou z omylu, třeba již zmíněnou zelenou paprikou plněnou mletým masem, ořechy, rozinkami a mandlemi. Brazílie zase představí zejména rybí pokrmy. „Bude to zelená polévka a jako hlavní chod ryba na brazilský způsob. Jako dezert se bude servírovat sladký kokos, který představuje tradiční kořeny gastronomie,“ řekl šéfkuchař brazilské ambasády Elias Couto. Podle něj se bude vařit z českých surovin. „Využijeme ingredience, které jsou na místním trhu. Dáme do toho ale náš vlastní způsob vaření,“ upřesnil.

Gastronomický festival proběhne jako doprovodná akce summitu šéfů diplomacií Evropské unie a 21 latinskoame­rických zemí, které jsou sdruženy v neformální Skupině Rio. Kromě národních kuchyní se v Praze představí také výtvarné umění a plánují se další kulturní akce.

Jednotlivé večery, ceny i menu najdete v našem kalendáři akcí.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit