0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nepodceňujte jarní únavu, paraziti číhají všude!

AD
únava
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Z nemyté zeleniny, nedostatečně tepelně upraveného masa nebo špinavé vody se nám do těla dostávají paraziti. Ti jsou příčinou mnoha zdravotních potíží, únavy a podráždění.

Nezvaný host, kterého jen tak nepřemluvíte k odchodu

Parazité neboli cizopasníci jsou živé organismy, které žijí na úkor jiného většího jedince (hostitele). Dočasně nebo trvale mu odebírají živiny, čímž ho poškozují a snižují jeho obranyschopnost.

Mezi parazity zahrnujeme mikroskopické organismy (viry, bakterie a prvoky) i různé okem viditelné druhy červů, kteří parazitují uvnitř lidského těla. Jejich výskyt není spojen jen se střevy, jak se často uvádí, ale tito malí příživníci se dostanou až do svalů, kloubů, krve, jater, plic i očí.

Neomytá zelenina, nedostatečně tepelně upravené maso, kontaminovaná voda apod. jsou doslova líhní zárodků cizopasníků všech druhů. Co se ví už méně, je možnost nákazy prostřednictvím zvířat. Potkanům a myším se většina z nás úspěšně vyhýbá, ale nemusíme chodit tak daleko. Domácí mazlíčci, především kočky a psi, jsou nejen nejlepší přátelé člověka, ale také právě parazitů. Nejznámějším onemocněním je toxoplazmóza, jejímž původcem jsou kočkovité šelmy, a to především koťata. Příznaky nemoci se projevují jako chřipka a většinou odezní. U slabších jedinců však mohou přejít do závažnějších potíží, jako jsou změny v produkci mozkových hormonů a různá psychická onemocnění.

Parazit jako vysavač energie

Snažíte se zdravě jíst, dopujete se vitamíny, dopřáváte si dostatek spánku. Přesto se cítíte unaveně a kapesník je v chladnějším období váš nejlepší přítel?

Paraziti žijící ve střevech se doslova probírají tím, co sníte, a to nejlepší si berou pro sebe. Tyto důležité živiny tedy vašemu tělu chybí i přes to, že mu je pravidelně dodáváte. To může způsobovat zvýšený pocit hladu a následné přibývání na váze. Výkaly parazitů jsou toxické a mají vliv na centrální nervovou soustavu hostitele, protože je jeho tělo vstřebává. Tím vším paraziti doslova vysávají energii z organismu, na jehož úkor žijí. Hostitel je pak unavený, oslabený a náchylný k dalším nemocem. Zároveň se stává lehčím terčem pro další parazity.

Patogenní projevy spojené s přítomností parazitů jsou velmi podobné klasickým nemocem. Pokašlávání, bolest břicha, střevní potíže, průjem nebo naopak zácpa, nevolnost a zvracení, krev ve stolici, únava, špatná funkce metabolismu. Nemávejte nad těmito projevy rukou s tím, že máte chřipku.

Prevence nákazy a likvidace parazitů

Stejně jako pravidelně odčervujete své domácí mazlíčky, je potřeba neméně zodpovědně přistupovat i ke svému vlastnímu tělu.

Dnes jediným klinicky testovaným doplňkem stravy proti cizopasníkům na českém trhu je Wurm-Ex (Wurm = Červ). Přípravek je vhodný pro majitele domácích mazlíčků i pro ty, kdo by svému organismu rádi dopřáli detoxikační kůru. Doporučuje se desetidenní cyklus dvakrát ročně. Je vhodný i pro těhotné ženy a nejsou známy žádné vedlejší účinky.

Zjistěte vice na Antiparazitikum.cz

wurm ex

 

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč