0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Pro mimořádné okamžiky!

AD
Pro mimořádné okamžiky!
sdílet:
Když se řekne Itálie, každému se ihned vybaví moře, slunce, dovolená a v neposlední řadě rovněž dobré jídlo. Však také ne náhodou je její kuchyně označována za jednu z nejlepších na světě.

Pizza, těstoviny na tisíc způsobů, sýry jako je mozzarella, parmazán či gorgonzola potěší nejeden mlsný jazýček. Na své si přijdou všichni milovníci dobrého jídla, včetně opravdových gurmánů. Ti si totiž mohou pochutnat na skutečné delikatese – vzácných lanýžích. Právě v Itálii se totiž nachází ty nejlepší a nejcennější.

 

Gastronomický zážitek se vším všudy

Aby byl gastronomický zážitek kompletní, pak nesmíte zapomenout, že k dobrému jídlu zcela neodmyslitelně patří také dobré víno, kterým je tato jihoevropská země přímo proslulá. A není divu, podmínky pro pěstování révy vinné jsou zde totiž naprosto ideální. Slunce a kvalitní půda spolu s dlouhou tradicí - první zmínky o vinohradnictví pochází už z doby 2000 let před naším letopočtem, dávají dohromady vzniknout skutečně jedinečným vínům, která patří mezi opravdové skvosty.

 

Klenot mezi víny

K takovým lahodným a exkluzivním klenotům patří i vína z vinařství IlMarroneto. Tato přední italská značka je špičkou mezi výrobci tradičního a zároveň jedinečného Brunella, které patří mezi nejlepší červená vína - ve své kráse a komplexnosti je nepřekonatelné. Vyrábí se výhradně z odrůdy Sangiovese, ve vinařství se navíc zpracovává pouze přírodním přístupem, který je dnes téměř legendární – bez použití pesticidů a speciálních přípravků na ochranu rostlin. V dubových sudech zraje celé měsíce, Brunello se z něj stává až po dlouhých pěti letech. Vína této firmy se pyšní celou řadou ocenění a pravidelně se umisťují na předních místech v žebřících nejlepších vín uznávaných samotnými sommeliéry. A nejedná se pouze o špičkové Brunello, ale také výborné Rosso di Montalcino, které se vyrábí ze stejných hroznů. Charakteristické je svým ovocným aroma, díky němuž se nádherně snoubí s nejrůznějšími pokrmy. Perfektně chutná v kombinaci s červeným masem, zvěřinou či sýry typu pecorino.

 

Zasloužená odměna

Dopřejte si něco jedinečného a pochutnejte si na unikátních vínech, která se vyrábějí v limitovaných edicích. Radost udělají také jako dárek při nejrůznějších příležitostech, ať už je to oslava narozenin, svatba či Vánoce. Vhodné je i k archivaci. V České republice je obstaráte exkluzivně ve Food Paradise, kde seženete také další kvalitní pochoutky, které jsou vyráběné z prvotřídních surovin a bez nichž se italská gastronomie neobejde. Tak, dopřejte sobě a svým nejbližším něco skutečně mimořádného!

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
  • Tipy a triky

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...
Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky
  • Tipy a triky

Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky

Bramborové hranolky zdravě? Vynechte fritézu a rozpalte troubu. V našem receptu používáme na pečení arašídový olej, který příjemně voní a chutná po burských oříšcích. Hojně ho využívá asijská kuchyně, protože snese velmi vysoké teploty, a...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč