0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na prodloužený víkend: Za vínem na jižní Moravu

hrozny a víno
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Jako by se jihomoravští vinaři domluvili a všichni otevřeli na červencové svátky své sklepy veřejnosti. Kdo zatouží během prodlouženého víkendu po opojném moku, bude mít opravdu z čeho vybírat.

Letní otevřené sklepy Moravská Nová Ves

5. 7., 10.00–20.00, Moravská Nová Ves
Vydejte se do autentických sklepních uliček, kde své dveře otevře návštěvníkům až třicet vinařů s nabídkou svěžích vín ročníku 2017. K mání budou i starší vína. Pokud vám některé z nabízených vín obzvlášť zachutná, degustační kupony lze vyměnit i za lahev. Pro dobrou náladu zahraje cimbálová kapela a hlad utiší krajové speciality.

 • Vstup: 500 Kč na místě; v ceně je zahrnuta degustační sklenice, 50 degustačních kuponů, katalog vinných sklepů s orientační mapkou a propiskou na poznámky
    

Festival sedleckých vínvíno a dekantér

5. 7., 10.00–24.00, Sedlec u Mikulova
Už podesáté můžete ochutnat sedlecká vína, a to včetně vín přívlastkových, archivních, ledových a slámových. Vstup na degustaci je zdarma, platí se pouze za vypité vzorky. O zábavu se postará cimbálová muzika a další hudební skupiny, děti se mohou vyřádit v dětském koutku s houpačkami, klouzačkou a pískovištěm.

 • Vstup: zdarma
     

Tour de vinohrad Mikulčice

5. 7., 18.00–21.00, Mikulčice, sraz u Informačního centra
Cyklistický výlet po viničních tratích se zapadajícím sluncem v zádech, zakončený degustací archivních vín v rodinném vinařství si můžete vychutnat každý čtvrtek až do konce prázdnin. Součástí výletu je návštěva muzea Starý kvartýr s ukázkou života v Podluží, přednáška o metodách pěstování a výroby vína a ukázky práce místních vinařů. Těšit se můžete i na ochutnávku specialit z vína – co byste řekli například čokoládovým pralinkám plněným vinným želé?

 • Vstup: 220 Kč, rezervace Rodinný penzion a vinařství Bartoníkovi
    

Valtice po italsku

5. 7.–6. 7., 11.00–22.00, Valtice, nádvoří zámku
Na italské lahůdky vyrazte do Valtic. V areálu zámku vás při dvoudenním Letním pití vína čeká přehlídka italských i moravských vín a gastrofestival italských specialit. A protože jsme na jižní Moravě, atmosféru dokreslí několik cimbálových kapel.

 • Vstup: zdarma
    

Dny otevřených sklepů Horní a Dolní Věstonice

6. 7., 9.00–20.00, Horní a Dolní Věstonice
Pálavská vína můžete ochutnat ve vinařských obcích Horní a Dolní Věstonice, kam vás do svých sklepů zve čtrnáct malých a středních vinařství. V každém z nich bude k degustaci připraveno minimálně pět vzorků vín. Kapacita testování je omezena – k dispozici je 400 vstupenek v předprodeji, dalších 400 lístků bude k mání na místě.

 • Vstup: 600 Kč; v ceně návštěva sklípků s ochutnávkou, sklenička, mapka s tužkou na poznámky, poukaz na nákup vína v hodnotě 300 Kč
    

Vinaři na hradišti 2018

6. 7., 13.00–23.00, Mikulčice, Slovanské hradiště
Nejen víno, ale i speciality z něj můžete ochutnat v prostoru někdejšího největšího velkomoravského hradiště v Mikulčicích. Řidiči, děti a abstinenti se mohou těšit na limonádu z květů černého bezu, a všichni dohromady ocení domácí bramboráčky nebo smažená kachní játra. K poslechu i k tanci zahraje a zazpívá několik hudebních uskupení rozličných žánrů.

 • Vstup: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě (zahrnuje 10 degustačních lístků, skleničku, katalog); 150 Kč (bez degustace)

  

Mikulovské sklepy open

7. 7., 10.00–19.00 ochutnávka, 17.00–21.00 koncert, Mikulov, infocentrum
V Mikulově pro vás k degustaci přichystali více než 150 vzorků vína v 25 sklepích. Součástí vstupenky bude i kupon na nákup vín, který můžete uplatnit v navštívených vinařstvích i v neděli 8. 7. mezi 9. až 12. hodinou. Ovíněné duše povznese na konci dne zpěv Mužského a Ženského pěveckého sboru Březí. Nohy vám roztančí cimbálová muzika.

 • Vstup: 750 Kč, v ceně degustace všech vzorků, sklenička, katalog s mapkou, poukaz na nákup vín v hodnotě 400 Kč
   

Víno v oranžovém

7. 7., 17.00–24.00, Velké Pavlovice, městský úřad
V netradiční hodinu otevřou dveře svých sklepů velkopavlovičtí vinaři. Bílá, červená i růžová vína si můžete vychutnat s postupujícím soumrakem ve 20 sklípcích, kde bude připraveno i občerstvení a kulturní program. O půlnoci akce vyvrcholí ohňostrojem. O váš hladký přesun z Modrých Hor a Rakvic se zdarma postarají speciální autobusy.

 • Vstup: 800 Kč, v ceně neomezená degustace, sklenička, vinný lístek s mapou a fixem na poznámky, kupony na nákup vína v hodnotě 300 Kč
   

Víno v růžích

7. 7., 10.00–18.00, Radějov, penzion Rozeta
Mezi kvetoucími růžemi si za zvuků cimbálovky vychutnáte vzorky vín z malých vinařství. A pokud toužíte vidět, jak se stíná šumivé víno šavlí, je Radějov to pravé místo pro vás – součástí programu je totiž sabráž sektů.

 • Vstup: 600 Kč, v ceně degustace, sklenička, katalog s propiskou, poukaz na nákup vína v hodnotě 100 Kč
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
 • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
 • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit