Tipy na víkend 14.–15. 12.

sdílet:
Polévky v Táboře, ochutnávková stezka v Kutné Hoře, designové trhy v Brně a v Praze – takový je program pro nadcházející víkend.

Polévka, která pomáhá 

14. 12., 10.00–17.00, Tábor, Pražská ulice, před penzionem Konstanz

Podpořit seniory a zároveň si pochutnat na polévce můžete v Táboře. Na akci Polévka pomáhá – Vaříme zážitek připravili dobrovolníci 17 různých polévek, od česnečky až po gulášovku. Výtěžek z prodeje poputuje k seniorům v táborském G-Centru, kde za utržené peníze zorganizují pro klienty hudební vystoupení a zakoupí kompenzační pomůcky.

Vstup: jedna porce polévky 80 Kč

 

Chutná adventní sobota

14. 12., od 10.00, Kutná Hora, centrum města

Gastronomickou vycházku po kutnohorských kavárnách, cukrárnách a restauracích si dopřejte na ochutnávkové stezce v rámci akce Chutná adventní sobota. Procházku zahajte na adventních trzích, kde obdržíte i plánek a podrobnosti.

Vstup: zdarma, konzumace na trase – cenu určuje daná provozovna

 

Mint Market

14.–15. 12., sobota 11.00–18.00, neděle 10.00–17.00, Brno, Křenová 19, Mosilana Hub

Nakoupit si originální kousky na sebe či do domácnosti a občerstvit se dobrotami od malých a domácích výrobců můžete tento víkend na Mint Marketu v Brně. Zároveň nahlédnete i do ateriérů umělců a designérů. Kromě designu kladou organizátoři akce i důraz na ochranu životního prostředí, součástí tedy bude i výstava zabývající se udržitelnou módou.

Vstup: zdarma

 

Dyzajn market

14.–15. 12., 10.00–19.00, Praha Holešovice, Výstaviště

Krásné věci si můžete pořídit i v Praze, kde probíhá na holešovickém Výstavišti oblíbený Dyzajn market. K zakoupení budou například i zábavná vykrajovátka na sušenky, ozdobné ubrousky k zabalení svačiny, nádobí či prostírání. Chybět nebude ani občerstvení.

Vstup: zdarma

 

 

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit