0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 15.–16. 6.

koláčky
ZDROJ: Archiv
sdílet:
My žijeme tento víkend Apetit piknikem a těšíme se, že se tam s vámi uvidíme. Ovšem kdybyste měli jiné plány, přinášíme vám i tipy na další gastronomické akce. Děje se toho totiž hodně nejen v Praze, ale na různých místech Česka.

food festival

Apetit piknik

15. 6., 10.00–20.00, Praha, park Grébovka (Havlíčkovy sady)
Apetit piknik vám jistě nemusíme připomínat. Ale přesto, kdyby ho snad náhodou až dosud někdo nezaznamenal, tak pro jistotu ještě jednou… Srdečně vás v sobotu zveme do pražské Grébovky, kde se na vás těší více než 90 prodejců, restaurací a kulinářů, a hlavně celá redakce časopisu Apetit. Ve čtyři hodiny za námi přijďte do Apetit Electrolux Lounge, budeme krájet dort k 15. narozeninám Apetitu, připijeme si s vámi, a pokud si v Apetit shopu koupíte některou z našich kuchařek, můžete si ji nechat od redakce rovnou podepsat.

 • Vstup: zdarma, info o pikniku zde 
     

pivo      Pivo na Náplavce

14.–15. 6., pátek 14.00–22.00, sobota 10.00–22.00, Praha, Rašínovo nábřeží
Dvoudenní přehlídku piv z českých, moravským a slezských minipivovarů můžete navštívit v Praze na Náplavce pod Železničním mostem. K mání bude i pivo Vltavský znak, které uvařil rodinný pivovar U Vacků z Chlumce nad Cidlinou speciálně při příležitosti festivalu.

 • Vstup: zdarma, podmínkou konzumace je koupě degustačního setu za 100 Kč

hodování    Zámecké hodování v Ploskovicích

15. 6., 9.30–18.00, státní zámek Ploskovice
V krásném prostředí barokního zámku si můžete pochutnat na kýtě na rožni, klobásách, uzených rybách, bramborácích, lokších, koláčích, vínu a pivu z místních minipivovarů. Food festival se koná v zámeckých Grottách a na nádvoří. Další hodování se bude konat na 22. 6. zámku v Náchodě a 5.–6. 7. na zámku v Jindřichově Hradci.

 • Vstup: info na místě
     

Sekáči na mlýně

15. 6., 10.00–17.00, Muzeum středního Pootaví Strakonice, Mlýn Hoslovice
Soutěž v kosení trávy, pečení chleba, česnekových placek a houstiček vás čeká v odloučeném pracovišti Muzea středního Pootaví ve vodním mlýnu v Hoslovicích. Součástí akce jsou i komentované prohlídky mlýna a pouštění mlýnského kola.

 • Vstup: 50 Kč, snížené 25 Kč
    

Zahradní slavnost v Hostěníně

15. 6., 13.00–17.00, Hostěnín, Veronika Centrum Hostěnín
Fandíte přírodním zahradám? Pak se vypravte do Hostěnína v Bílých Karpatech. Těšte se na ochutnávky planých rostlin, kávu z kavárny ve tmě, exkurzi přírodní zahradou či procházku zahradou smyslů či zahradou poslepu.

 • Vstup: dobrovolné, na dobročinné účely
    

Jahodobraní na Kubáni

15. 6., 9.00–14.00, Praha, Farmářský trh na Kubáni
Jahody, jahody a zase jahody si můžete vychutnat v Praze 10 na Kubánském náměstí. Sobotní trh je zasvěcen jahodovým hodům, k mání bude i domácí zmrzlina. Pěstitelé také představí různé odrůdy jahod.

 • Vstup: zdarma

farmářský trh    Plný Block vol. X

15. 6., 10.00–24.00, Praha, Tusarova 31, Vnitroblock
Pokud vás zajímá recyklace a udržitelnost, vydejte se do pražských Holešovic, kde vás čeká celodenní program na toto téma. Očekávejte přednášky, semináře, trh s udržitelnou módou, kosmetikou či šperky a občerstvení z pop-up bistra 7 Pieces.

 • Vstup: zdarma
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
 • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit