0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 17.–18. 8.

piknik
ZDROJ: Archiv
sdílet:
Kam vyrazit o nadcházejícím víkendu za zážitky, skvělým jídlem a osvěžujícím chmelovým mokem? Máme pro vás hned několik tipů!

Vizovické trnkobraní

16.–17. 8., 16. 8. od 15:00, 17. 8. od 10:00, Vizovice, areál likérky Rudolf Jelínek
Zábava pro velké i malé! Vystoupení předních českých i slovenských hudebníků, divadlo, kinokavárna, i dětský koutek... na hudebním festivalu Vizovické Trnkobraní si na své přijde každý člen rodiny. Součástí nabídky festivalu je i prohlídka muzea slivovice a vizovického zámku, vystoupení tradičních lidových souborů a řemeslné dílny. Ani letos nebude chybět už tradiční soutěž v pojídání švestkových knedlíků. V gastronomickém koutku můžete ochutnat knedlíky plněné rozmanitými druhy ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek vyrábí své produkty, a švestkové speciality všeho druhu.

 • Vstup: ceny různé, předprodej Ticketstream nebo na místě 
    

trnkobraní

Rybářské slavnosti

16.–18. 8., Třeboň, areál pod rybníkem Svět
Každoroční událost vzdávající hold rybářskému řemeslu, rybám a rybím specialitám se letos opět koná u rybníka Svět. V bohatém programu nebudou chybět ukázky filetování ryb a rybářské techniky nebo exkurze po sádkách s průvodcem. Samozřejmostí je i prodej ryb a rybích specialit. 
V neděli se pak můžete vydat na cyklistický výlet po rybnících Třeboňska.

 • Vstup: info na místě
     

rožnov pod radhoštěm

Starodávný jarmark Rožnov pod Radhoštěm

17.–18. 8., 9.00–18.00, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě – Dřevěné městečko
Představit si, jak mohl v Rožnově pod Radhoštěm probíhat před staletími jarmark, budete moci v Dřevěném městečku v místním skanzenu. Těšte se na dobová řemesla, historickou hudbu, šermířské vystoupení, tvůrčí dílny pro děti. Na místě si od brusiče můžete nechat naostřit nůžky nebo nože, zakoupit párek od pouličního prodavače či si zajít na zákusek do kavárny s historickou pražírnou kávy.

 • Vstup: 100 Kč, snížené 80 Kč, dětské 50 Kč, rodinné 200 Kč
     

Pivní festival

17. – 18. 8., 9.00–19.00, Praha 8–Troja, Botanická zahrada hl. města Prahy
Možná máte pražskou botanickou zahradu spojenou spíše s každoročním vinobraním, ale tentokrát si na své přijdou pro změnu milovníci zlatavého moku. V Ornamentální zahradě můžete po oba víkendové dny ochutnat pivo z malých pivovarů a poslechnout si vyprávění sládka pivovaru Bad Flash Beers. O párování piva s divokými i zahradními rostlinami pohovoří Jana Vlková. Na místě bude i občerstvení, zejména dobroty, které se hodí k pivu.

 • Vstup: Na tuto akci platí běžné vstupné do venkovních expozic trojské botanické zahrady
  ​​​​​​​   

pivní festival

Vezmi cep, pojď na mlat

17. 8., 10.00–17.00, Muzeum v přírodě Vysočina, skanzen Na Veselém Kopci
Vyzkoušet si mlácení obilí cepem, podívat se, jak se suší len nebo jak se ze semen lisuje olej, můžete v sobotu ve skanzenu Na Veselém Kopci na Vysočině. Kromě ukázek tradičního zpracování a využití zemědělských plodin vás na místě čeká i dechová hudba a jarmark, kde budou ke koupi produkty drobných výrobců, jako například perníčky a další pochoutky z medu, kozí sýr, bylinné čaje nebo ručně vyráběná mýdla.

 • Vstup: 120 Kč, snížené 100 Kč, dětské 70 Kč, rodinné 240 Kč

Apetit magazín

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
 • Tipy a triky

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...
Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky
 • Tipy a triky

Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky

Bramborové hranolky zdravě? Vynechte fritézu a rozpalte troubu. V našem receptu používáme na pečení arašídový olej, který příjemně voní a chutná po burských oříšcích. Hojně ho využívá asijská kuchyně, protože snese velmi vysoké teploty, a...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč