0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 6.–7. 4. 2019

Tipy na víkend 6.–7. 4. 2019
sdílet:
Tento víkend se vydejte za chutěmi a vůněmi exotických kuchyní, na oblíbené otvírání vinařských sklepů nebo na velikonoční jarmark.

Garden Food Festival

5.–6. 4. 2019, 11.00–22.00, Praha - Karlín Invalidovna

Garden Food Festival poprvé v Praze! Představí zajímavé kulinářské koncepty nejen z Prahy, ale i celé republiky a zahraničí. V nabídce budou farmářské a lokální produkty, destiláty, tuzemská i světová vína či produkty z minipivovarů. Nebudou chybět ani zábavné cooking show a hudební představení.

Vstup: 150 Kč, děti do 140 cm a držitelé průkazu ZTP vstup zdarma

 

Festival arabské kultury

6. 4. 2019, 11.00–23.55, Plzeň, DEPO2015

Festival arabské kultury letos oslaví již 10 let od svého vzniku a řadí se již mezi tradiční akce města Plzně. Letos v Plzni probíhá od 3. do 7. 4. a jeho hlavním tématem je jídlo. Zaručeně vás nadchne sobotní program – těšit se můžete na kulinářské workshopy, filmy, zajímavé přednášky a debaty o jídle a většinou i s jídlem! Podruhé se uskuteční také oblíbený ORIENTAL STREET FOOD MARKET. 

Vstup: vstupné dobrovolné, u placených workshopů se cena různí (info na stránkách festivalu)

 

Asia food fest na Smíchovské náplavce

6. 4. 2019, 10.00–19.00, Praha, Smíchovská náplavka

Všechny chutě Asie na jednom místě! Nebudou pochopitelně chybět osvědčené hity jako polévka Phở či bagety Bánh mì, ale ochutnat budete moci třeba i tradiční vietnamská žabí stehýnka, knedlíčky Dim sum, grilované krevety, pekingskou kachnu, poctivé indické Vindaloo, Bún bò Nam Bô, Kung Pao, Pad Thai nebo Pad Kee Mao. V nabídce nebude rovněž chybět japonské pivo, pravá vietnamská káva a spoustu dalšího.

Vstup: Info na místě

 

Ze sklepa do sklepa Velké Bílovice

6. 4. 2019, 11.00–19.00, Velké Bílovice

V rámci největší vinařské akce se pro vás otevře 52 vinařských sklepů, které nabídnou stovky vynikajících vín s přívlastky i bez. Při vstupu obdržíte sklenku, katalog zúčastněných vinařů na akci s mapou, kapsičku na krk a další nutné vybavení, bez kterého se nelze obejít. Samozřejmostí je volná degustace vín v padesáti sklepech, pro přemisťování mezi vinařskými oblastmi mohou návštěvníci využít bezplatnou dopravu autobusem. 

Vstup: 1500 Kč (6 kupónů na odběr vína v hodnotě 900 Kč, vstupné na akci 600 Kč)

 

Velikonoční jarmark Nepomuk

6. 4. 2019, 8.00–12.00,  Nepomuk, náměstí Augustina Němejce

Téměř padesát prodejců vám nabídne farmářské i řemeslné produkty včetně velikonočního sortimentu. V muzeu je připraven program v duchu velikonočních tradic a hudební pohádka O Budulínkovi.

Vstup: zdarma, za zhlédnutí pohádky zaplatíte 40 Kč

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit