Tipy na víkend 8.–9. 2.

Tipy na víkend 8.–9. 2.
sdílet:
V druhém únorovém víkendu pokračujeme v masopustních a zabijačkových radovánkách. Mezi zábavy, kde pivo i víno poteče proudem, pronikla i jedna akce, kde se sice budou pít koktejly, ale přesto z ní odejdete s čistou hlavou.

1. Nealkoholický Pop-up Coctail Bar

6.–9. 2. čtvrtek–sobota 11.30–13.30 a 17.00–21.30, neděle 11.30–14.00, Praha 8, Pernerova 35, Spojka Karlín

Pokud se vám zdá slovní spojení nealkoholické destiláty jako holý nesmysl, zajděte si do Spojky Karlín, kde od 4. 2. až do neděle 9. 2. můžete právě tyto ochutnat v nealko koktejlech, které pomohli vymyslet barmani z legendárního Hemingway Bar Prague. Nealkoholické destiláty bude možné na místě i zakoupit a uspořádat střízlivý koktejlový večírek i doma.

Vstup: zdarma

Zabijačka v pivovaru

8. 2., 10.00–15.00, Plzeň, nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj

Na jitrnice, jelítka, tlačenku, sulc, ovar i další zabijačkové pochoutky vás zvou do Plzeňského Prazdroje. Zabijačka v pivovaru se neobejde bez oroseného půllitru čerstvě načepované piva. O zábavu se postará harmonikář.

Vstup: zdarma

 

Litoměřický masopust

8. 2., 10.00–18.00, Litoměřice, centrum města

Divadelní představení i postavy na chůdách, maškarní průvod, do kterého si mohou děti v dopoledních dílničkách vyrobit vlastní masky, flašinetář či polní kuchyně se zabijačkovými dobrotami – to všechno vás čeká, vypravíte-li se do Litoměřic na masopust.

Vstup: zdarma

 

Vinařská zabijačka

8. 2., 10.00–18.00, Němčičky, Vinařství J. Stávek

Zabijačkovými hody žijí i na jižní Moravě, kde vyzkoušíte, jak k sobě pasují jelítka s vínem. Kdo trvá na pivu, může se na akci držet masopustního speciálu pivovaru Matuška, ostatní při prohlídce sklepů ochutnají místní víno, dopřejí si na dvoře svařák nebo v teple u krbu zapijí trdelníky a beleše sklenkou fortifikovaného vína či lahůdkovou kávou. O dobrou náladu se postará harmonikářka, ukázky troubení na lesní rohy Dam české myslivosti nebo mužácký sbor z Němčiček.

Vstup: zdarma

 

Mistrovství Pecky v historickém lyžování a zabijačkové hody

8. 2., od 10.00, prezentace závodníků 13.00, start závodu 14.00, Pecka, koupaliště a kemp Pecka

Přenést se v lehce recesistickém duchu do dřevních dob lyžování můžete v areálu koupaliště a kempu Pecka. Kostýmovaní účastníci změří síly v běhu na historických lyžích a pak se posilní zabijačkovými pochoutkami.

Vstup: info na místě

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit