0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

V Berlíně vyrostl největší biosupermarket v Evropě

V Berlíně vyrostl největší biosupermarket v Evropě
sdílet:
Němci nedají na biopotraviny dopustit. Navzdory ekonomické krizi každý rok stoupá počet prodaných bioproduktů.

Berlínská čtvrť Prenzlauer Berg se nyní pyšní obchodem LPG BioMarkt, který nabízí přes 18 tisíc výrobků ekologického zemědělství a je největší svého druhu v Evropě.

Ředitel společnosti LPG BioMarkt Ludwig Rieswick tvrdí, že největší zájem mají nakupující o maso, ovoce, zeleninu a pečivo. V Berlíně už otevřeli pět prodejen a o zákazníky prý nemají nouzi.
Podle studie institutu GfK utratily německé domácnosti v loňském roce celkově 5,85 miliardy eur (zhruba 150 miliard Kč) za bioprodukty. Většina lidí ale stejně nakupuje v běžném obchodě, kde si najde biokoutek. 

V Česku naopak prodej těchto výrobků v poslední době klesá.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit