0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vydejte se na kulinářské turné s Big Green Egg

AD
grilování big green egg
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Připravte si speciality z vaší oblíbené letní destinace ve vašem EGG. V bezpečí vlastní zahrady, terasy či balkonu si vychutnáte skvělá jídla z celé Evropy i Středomoří. Až zavoní z grilu váš milovaný pokrm, který jste si vždycky dávali v té malé zastrčené restauraci u mola, uslyšíte v dálce šumět vlny…

Letošní léto je ve znamení trávení dovolené doma. Je to ideální čas na odpočinek na vlastní zahradě, balkóně nebo na střešní terase a poznávání svého blízkého okolí. Je to ale také čas na snění o plánované dovolené, kterou si nechcete nechat úplně vzít. Zkuste si tedy připravit vaše oblíbené jídlo z prázdninové destinace. Pro dokonalý pocit z dovolené a navození té správné atmosféry připravujte tato jídla pouze ve vašem Big Green Egg!

Toužíte po božském Vitello Tonnato, které jste jednou ochutnali v Itálii? Nebo byste raději uspořádali tapasový večer se spoustou malých jídel? S Big Green Egg můžete vařit stejně jako ve vaší oblíbené prázdninové destinaci. Podnikněte s námi během své dovolené kulinářský výlet do vzrušujících cizích zemí a kontinentů. Které z následujících jídel vyzkoušíte jako první?

Alpská chuť

Máte rádi horskou přírodu s těmi nejkrásnějšími výhledy? Pak jsou Alpy bezpochyby vaším oblíbeným prázdninovým cílem. Léto a zima. Alpské země vytvořily rozmanitost tradičních pokrmů. Ideální ochutnávka během vaší dovolené v Alpách. Lahodný flammkuchen se sklenkou vychlazeného bílého vína na slunné terase nebo báječný jablečný štrůdl. Když tyto pokrmy uvaříte, vybaví se vám všechny krásné vzpomínky na dovolenou.

pizza příprava

La dolce vita

Prázdniny jsou pro radost ze života. Fráze, která je neoddělitelně spojena s Itálií. Takže pro dokonalý pocit z dovolené nemůžete udělat nic lepšího než tohle. Italové jsou odborníky na spokojený život a to se promítá i do italské kuchyně. V každém regionu najdete vynikající místní jídla, často variace s oblíbenými italskými ingrediencemi, jako jsou těstoviny, italské sýry a sušená šunka, rajčata, kapary, ančovičky, olivy a olivový olej, a bylinky jako rozmarýn a bazalka. Jedná se obvykle o jednoduchá jídla s chutí, kterou si Italové rádi užívají na velkých rodinných oslavách.

Připravte si nefalšovanou italskou pizzu. Co třeba klasická Margarita nebo pizza calzone či quattro formagi? Pokud máte děti, bude pizza z grili zaručený hit!

Kuchyně Španělska

Pro mnoho lidí je Španělsko oblíbenou prázdninovou destinací. Díky slunci, moři, příjemným teplotám a chutnému jídlu. Chodíte pravidelně do tapas baru, když jste na dovolené, protože tapas prostě tak dobře nikde jinde nechutná? Úplně se vidíte, jak si užívate báječný slunečný den a v nabídce hledáte lahodnou chladnou misku gazpacha? Doma, v kempu nebo na chalupě – můžete si tato jídla připravit sami na svém Big Green Egg. Konečně máte čas na přípravu a vaření svých oblíbených prázdninových jídel!

Jednohubky ve stylu tapas vykouzlíte s Big Green Egg během party s přáteli. Nebo vyzkoušejte madridské dušené maso.

klobásy

Ať žije Francie

Možná je vaším oblíbeným prázdninovým cílem Francie? Pak víte, co můžete očekávat od francouzských kuchařů – od ohromující světové kuchyně až po lahodná regionální jídla. To může být dokonce pravý důvod, proč tak rádi trávíte dovolenou ve Francii. Z Francie pochází mnoho špičkových kuchařů a mnoho dalších zemí vnímá francouzskou kuchyni jako nejmodernější. Na pobřeží a podél řek a vodních toků je většina pokrmů založena na rybách a měkkýších, ale maso, drůbež a zelenina jsou také velmi oblíbenými surovinami. Paříž je mezinárodně proslulá svým fantastickým pečivem. Co uděláte na Big Green Egg během svého letního pobytu – cibulačku, bouillabaisse, klasický coq au vin nebo provensálské zeleninové špízy?

Kouzlo středovýchodní kuchyně

Středovýchodní jídla možná nejsou tak známá jako některé jiné kuchyně, ale určitě stojí za to je objevit a vyzkoušet. Pokud jste cestovali po Středním Východě, znáte tamní pokrmy z první ruky a pravděpodobně plánujete vrátit se tam znovu, v neposlední řadě z kulinářských důvodů. Mezitím si s Big Green Egg můžete pochutnat na lahodných pokrmech středovýchodní kuchyně. Kousek jehněčího masa, cizrna a jogurt jsou důležité základní ingredience v kombinaci s kořením jako je šafrán a kmín. Jste již znalci středovýchodních jídel nebo byste chtěli objevit něco jiného? Zapalte ve svém EGG uhlí a připomeňte si chuť této fascinující kuchyně třeba grilovanými bagetkami s hummusem

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč