0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyzrajte na Prague Food Festival

Vyzrajte na Prague Food Festival
sdílet:
Dnes startuje největší gastronomická událost roku. Máme pro vás pár rad, tipů a triků, jak si třídenní kulinářskou party co nejvíce užít. Mimochodem, dění na festivalu můžete sledovat na našich stránkách, kam budeme pravidelně přidávat fotky a psát, co zajímavého už jsme ochutnali a jak vše probíhá. Doufáme, že až se na festival vypravíte, přijdete se s námi pozdravit, moc se na vás všechny těšíme!

   

 1. Jste-li rozhodnuti strávit na festivalu jen jeden den, můžete se rozhodnout hned podle tří kriterií: podle počasí, návštěvnosti a programu. Počasí je nevyzpytatelné, ráno svítilo sluníčko a teď už je nebe zase zatažené, doporučujeme sledovat předpověď, nebo nakoupit holinky a pláštěnky (s deštníkem v ruce se špatně jí!). Historicky nejnavštěvovanějším dnem je sobota, chcete-li se vyhnout davům, přijďte v pátek nebo v neděli. Program je opravdu pestrý, tady vám už moc poradit nemůžeme.
 2. Chcete-li si v klidu vychutnat dobroty, které navařili ve všech 33 restauracích, rozložte si návštěvu Prague Food Festivalu do více dní a přijďte vždy na dvě až čtyři hodinky. Budete tak mít dostatek času vše ochutnat a hlavně si to v klidu vychutnat.
 3. Přijďte z Palachova náměstí, je to nejjednodušší. Je to kousek od stanice metra Staroměstská a navíc zde bude pro všechny, kdo si koupili vstupenku v předprodeji, připravena ‚bezfrontová‘ pokladna. Druhý vchod z Křižovnického náměstí na konci Karlova mostu tak můžete v klidu přenechat ostatním.
 4. Sledujte stánek Mattoni, chystají velkou novinku!
 5. Patříte-li mezi milovníky piva, rezervujte si řízenou degustaci pod vedením sládků z Plzeňského Prazdroje včas! Je o ni vždy velký zájem a nemuselo by se na vás dostat.
 6. Berete-li s sebou děti, počítejte s tím, že letos pro ně není připravený organizovaný baby sitting. I tak ale na druhou stranu dostanou u pískoviště na Alšově nábřeží spoustu dárků.
 7. Určitě si mezi ochutnávky vybraných lahůdek vtěstnejte alespoň jednu Cooking show. Letos se může jeden z vás každého vaření zúčastnit, tak přijďte včas, příležitost vařit s nejlepšími českými kuchaři nemáte přece každý den! Cooking shows uvádí Radek John a jeden z nejvýznamějších sommeliérů Ivo Dvořák.
 8. V neděli si nenechte ujít Nestlé Chřest Cup – tedy soutěž specialit připravených z chřestu, který je právě v sezoně.
 9. Jste spíše na nápoje než na jídlo? Pak si nenechte ujít představení nejlepšího italského baristy na téma Espresso & Latte Art. Pak se můžete rovnou přesunout na večení barmanskou show (Bugsy's, Infinity, Cloud).
 10. Když to počasí dovolí, udělejte si výlet po Vltavě! K dispozici bude patnáct člunů z flotily Pražských Benátek. Můžete si tak udělat romantickou projížďku, v klidu vychutnávat dobroty a kochat se Prahou z trochu jiného úhlu.
 11. Máte-li omezený rozpočet, vyhledávejte stánky, kde se dá za tři až čtyři Grandy ochutnat co nejvíce. Lepší je přeci rozmanitost, než jedna obrovská porce!
 12. A poslední, snad nejpraktičtější rada. U vstupu si nezapomeňte říci o mapku s programem. Budete díky tomu vědět, kde je jaká restaurace a co zrovna vaří. Můžete si tak naplánovat procházku celým areálem tak, aby vám nc neuniklo.

Přejeme vám krásný víkend plný neuvěřitelných kulinářskýchdobrot, užijte si to, opijte se krásou Prahy i dobrými víny a nezapomeňtese za námi stavit u stánku Apetitu na muffin, na kus řeči, nebo třeba jenpro pár receptů či praktický sedák.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
 • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
 • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit