0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zneškodněte nespavost. Jídlem!

Zneškodněte nespavost. Jídlem!
sdílet:
Půlnoc dávno odbila, ale vy se stále převalujte v posteli z boku na bok, hypnotizujete svítící číslice na budíku, po sté rovnáte polštář a odkopáváte peřinu. Dříve než se vypravíte do domácí lékárničky pro prášky na spaní, vyzkoušejte jeden z našich návodů.

Nejjednodušší je samozřejmě začít prevencí. Pokud máte dlouhodobé problémy s nespavostí, rozhodně byste se měli vyvarovat nápojů obsahujících tein či kofein. Takže na černý čaj, kolu či kávu odpoledne raději zapomeňte. A stejné je to s těžkými jídly na noc. Pokud si kolem deváté večer dopřejete dvousetgramový steak z argentinského býčka, zaděláváte si na probdělou noc nebo minimálně na pěkně nepříjemné sny.

Skvělým všelékem nejen na nespavost, ale i na stres je avokádo – obsahuje minerály, které upravují tělesné funkce. Dejte si k večeři tyto výtečné avokádové lodičky, a budete spát jako nemluvně. Nespavost může být způsobena i nedostatkem hořčíku – tento problém vyřešíte, pokud si dopřejete hrst mandlí.

Banán jako zbraň proti nespavosti

Dalším obrovským pomocníkem s nespavostí jsou bylinné čaje. V lékárnách je k dostání mnoho směsí, které vám pomůžou do říše snů. Účinky meduňky jsou všeobecně známé, podobně ale působí i kořen kozlíku lékařského, divoký hlávkový salát, sporýš lékařský, šanta kočičí, fialka, mučenka a šišák bajkalský.

Méně zdravou, ale oblíbenou variantou, jak zvítězit nad nespavostí, je sklenka červeného vína před spaním (ale opravdu jen jedna!) či hrnek kakaa nebo jiný mléčný nápoj. V lidovém léčitelství se na nespavost doporučuje banán – vyzkoušejte naše osvědčené banánové smoothie, které již pomohlo nejednomu nespavci.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit