Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vznikla Asociace farmářských trhů ČR

Vznikla Asociace farmářských trhů ČR

Na poctivé a nepoctivé prodejce bude dohlížet nová asociace.
5. 10. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Farmářské trhy se v posledních letech staly ve velkých městech oblíbenými centry pro nákup čerstvých a domácích produktů. Pro jejich podporu a ochranu zákazníků vznikla Asociace farmářských trhů České republiky.

Hlavním úkolem Asociace, kterou založili sami farmáři, je především sdružovat organizátory trhů, kteří budou přísně, ale férově vybírat prodejce a produkty na své trhy. Tím zabrání nepoctivým prodejcům klamat zákazníky a prodávat nekvalitní potraviny. „V založení Asociace vidím významný přínos pro spotřebitele a jeho orientaci při nákupu na farmářských trzích. Zákazník bude mít jistotu o původu, kvalitě a bezpečnosti prodávaných potravin, a to je velmi důležité,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl. Ověřené prodejce a tržiště poznáte podle certifikátu.

Mezi stěžejní úkoly Asociace patří nejen podpora, zkvalitnění a rozvoj farmářských trhů, ale i poradenství, vzdělávání a ochrana organizátorů trhů, právní pomoc a jednání s kontrolními orgány. Asociace chce zkrátka vést organizátory k provozování kvalitních farmářských trhů. A kvalitní farmářský trh znamená tržiště s důvěryhodnými prodejci, kteří nabízejí čerstvé potraviny s dohledatelným původem za poctivé ceny, a samozřejmě příjemnou nákupní atmosféru.

Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář