0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vznikla Asociace farmářských trhů ČR

Vznikla Asociace farmářských trhů ČR
sdílet:
Na poctivé a nepoctivé prodejce bude dohlížet nová asociace.

Farmářské trhy se v posledních letech staly ve velkých městech oblíbenými centry pro nákup čerstvých a domácích produktů. Pro jejich podporu a ochranu zákazníků vznikla Asociace farmářských trhů České republiky.

Hlavním úkolem Asociace, kterou založili sami farmáři, je především sdružovat organizátory trhů, kteří budou přísně, ale férově vybírat prodejce a produkty na své trhy. Tím zabrání nepoctivým prodejcům klamat zákazníky a prodávat nekvalitní potraviny. „V založení Asociace vidím významný přínos pro spotřebitele a jeho orientaci při nákupu na farmářských trzích. Zákazník bude mít jistotu o původu, kvalitě a bezpečnosti prodávaných potravin, a to je velmi důležité,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl. Ověřené prodejce a tržiště poznáte podle certifikátu.

Mezi stěžejní úkoly Asociace patří nejen podpora, zkvalitnění a rozvoj farmářských trhů, ale i poradenství, vzdělávání a ochrana organizátorů trhů, právní pomoc a jednání s kontrolními orgány. Asociace chce zkrátka vést organizátory k provozování kvalitních farmářských trhů. A kvalitní farmářský trh znamená tržiště s důvěryhodnými prodejci, kteří nabízejí čerstvé potraviny s dohledatelným původem za poctivé ceny, a samozřejmě příjemnou nákupní atmosféru.

Připravila Irena Vaňková
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit