Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Praha přišla o 40 restaurací, neustály krizi

Praha přišla o 40 restaurací, neustály krizi

Podle Asociace hotelů a restaurací přišlo hlavní město od začátku roku o 40 restaurací a toto číslo prý zdaleka není konečné. „Lidi šetří, do hospod přestávají chodit. Tržby proto klesají,“ vysvětlil prezident Asociace Pavel Hlinka. Podle něj bude trend pokračovat – odráží totiž světovou finanční krizi a úbytek zahraničních turistů. „Pokud provozovatelům restaurací nesníží vlastníci domů po dobu krize nájmy, rozhodně bude číslo ještě vyšší,“ domnívá se Hlinka.
18. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Nejen pražským restauracím by mohl pomoci nápad ministra financí Miroslava Kalouska snížit pro ně daň z přidané hodnoty. „Je to krok správným směrem,“ řekl dokonce v neděli Jiří Paroubek v duelu s Kalouskem v České televizi. Je tedy pravděpodobné, že se restauratéři snížení DPH dočkají, otázkou ale je, zda to přivede zpět zákazníky.

Majitelům restaurací chybějí za stoly i cizinci, kterých nyní jezdí málo, což působí problémy i hotelům. „Na prodej je řada restaurací v centru i velké pražské hotely. Propouští se tam zaměstnanci. Některé hotely, které měly být v Praze brzy otevřeny, nezahájily kvůli současné situaci dokonce ani stavbu,“ vyjmenoval nepříjemná fakta Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří.

Přidat komentář