Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Třetím nejlepším barmanem na světě je Češka

Třetím nejlepším barmanem na světě je Češka

V úterý večer vyvrcholilo v Berlíně mistrovství světa v míchání koktejlů. Třetí místo v takzvané klasice, což je příprava nápojů bez triků, vybojovala v konkurenci 800 barmanů z více než 52 zemí světa Šárka Janová, mistryně České republiky v míchání nápojů. První místo obsadil Slovák Vladimír Baňák, jehož Sweet Road porota vyznamenala jako koktejl roku. Jde o směs malinové vodky, rybízového likéru, vanilky a smetany korunovaná práškovým kakaem. Nový koktejl bude servírován na úvod příštího mistrovství světa v míchání koktejlů v Singapuru, oznámil prezident Mezinárodní asociace barmanů Derek Lee. Druhé skončilo Slovinsko.
14. 8. 2009 | Autor: redakce Apetitu

„Mistrovství světa dopadlo lépe, než jsme očekávali... Je to obrovský úspěch,“ uvedl prezident České barmanské asociace Aleš Svojanský. Rodačka z Nového Jičína porazila matadory ze světové špičky. Zajímavé podle Svojanského je, že mistrovství kralovaly tentokrát země ze střední Evropy, což nikdo nečekal.    

Stejně jako zmlsaní pisálci o jídle a kuchaři, i Šárka Janová má vytříbený vkus a kritické chuťové pohárky. Nesnáší mléko, miluje sekt a drinky, které si na baru či v restauraci objedná, pečlivě posuzuje. K jejímu nejoblíbenějšímu míchanému nápoji patří Mary Pickford, což je kombinace bílého rumu, ananasového džusu a střiku z grenadinového sirupu, nepohrdne ale ani Mojitem, které na léto všem doporučuje.

V kategorii, kdy létají lahve od rumu i vodky vzduchem, zastupoval Česko Carlos Gonzales, ten ale bohužel do finále nepostoupil. Vyhrál jej Brit Gianluigi Bosco, který kromě náročných triků vykouzlil i nápoje postavené na vodce, jablečném likéru, vanilce a citronovém džusu, korunované zeleným citronem, dílkem jablka a červenými bobulemi.    

Přidat komentář