Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend 13.–14. 7.

Na Bioslavnosti do Starého Města pod Sněžníkem si zajeďte pro kvásek i kuchařky z edice Apetit, na Francouzské trhy na Kampě zaskočte na sklenku vína, na Pražském pikniku na Střeleckém ostrově nebo na Festivalu chutí v pražské Botanické zahradě si dejte street food, ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm obdivujte umění mistra pekaře a do Borovan u Českých Budějovic se vydejte na borůvkové hody. Zkrátka užijte si nabitý gastronomický víkend!
10. 7. 2019

Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem

13. 7., 10.00–24.00, Staré Město pod Sněžníkem, areál firmy PRO-BIO

Ať už jste zkušení domácí pekaři, či o pěstování vlastního kvásku a pečení domácího chleba uvažujete, ale bojíte se začít, jsou pro vás jako dělané letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem. Jejich 14. ročník je totiž věnován kváskovému pečení, a tak se na nich budete moci setkat s profesionálními pekaři, autory kváskových kuchařek i blogery, uvidíte, jak se připravuje chlebové těsto, fungovat bude i kváskové poradenství, kváskové pečivo budete moci ochutnat a odnesete si i recepty. Děti si vyzkoušejí, jak se cepem mlátí obilí, které si pak namelou na ručním mlýnku, nebo si u ornitologického stánku mohou vyrobit ptačí budku. A protože nejen chlebem živ je člověk, nebude chybět ani další občerstvení nebo bio vína, potěchu ducha pak zajistí živá hudba. Těšit se můžete i na kuchařky z edice Apetit, které bude ve svém stánku nabízet redakce našeho spřáteleného časopisu Venkov a Styl. Kuchařky Koláče, Zavařování a Slané pečivo tak můžete získat přímo na místě za výhodné ceny.

Vstup: 90 Kč, dětské vstupné – 50 Kč

 

Francouzské trhy na Kampě

10.–14. 7., 10.00–20.00, Praha 1, Kampa

Do atmosféry sladké Francie se můžete vžít už od středy až do neděle v Praze na náměstíčku pod Karlovým mostem. Na oblíbených Francouzských trzích si můžete vypít sklenku vína šumivého i tichého, ochutnat čerstvé ústřice či si dopřát francouzské sýry, makronky, croissanty a další typické delikatesy. Třikrát denně vám k tomu při komorním vystoupení zahrají čeští i francouzští interpreti.

Vstup: zdarma

 

Pražský piknik

13.–14. 7., 10.00–22.00, Praha 1, Střelecký ostrov

Klasiku pouliční kuchyně, jako jsou burgery, hranolky či asijské speciality, si můžete dát o víkendu na pražském Střeleckém ostrově, k zapůjčení tam budou i piknikové deky.

Vstup: 50 Kč od 10.00 do 18.00, 100 Kč od 18.00–22.00

 

 

Festival chutí

13.–14. 7., 10.00–19.00, Praha 7, Trojská botanická zahrada

Do třetice si v Praze můžete zajít na dobré jídlo do Botanické zahrady: Festival chutí nabídne gastronomickou show, v níž finalistka MasterChef Lea Skálová uvaří slavnostní letní oběd, nebo kuchařsko-floristickou show, kde herečka a kuchařka Markéta Hrubešová připraví pokrm z jedlých květů, z nichž paralelně v téže chvíli bude floristka Klára Franc Vavříková vázat kytici k ozdobení letní tabule. Mimo to nebudou chybět stánky s bohatým a rozmanitým občerstvením, které si budete moci sníst na trávníku uprostřed Ornamentální zahrady.

Vstup: info na místě

 

Pekařská sobota v Rožnově pod Radhoštěm

13. 7., 9.00–18.00, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě – Dřevěné městečko

Pečení chleba bude zasvěcena sobota i v Rožnově pod Radhoštěm, v tamním skanzenu budete moci ochutnat tradiční pečivo, soutěžit se bude o nejlepší bochník i rohlík, v jednom z domů Dřevěného městečka bude mistr pekař sázet pecny do historické pece. Poslechnout si můžete i folklorní a folkovou hudbu.

Vstup: info na místě

 

Borůvkobraní

13.–14. 7., 10.00–17.00, Borovany u Českých Budějovic, areál kláštera

Nejen kynuté knedlíky polité borůvkovou omáčkou zvanou žahour, které v neděli budou pojídat soutěžící v zápasu o titul borůvkovo-knedlíkového krále, si můžete dát v jihočeských Borovanech na víkendovém Borůvkobraní. Chybět nebudou další borůvkové dobroty, včetně šťávy a likéru. Zbytky vylisovaných borůvek se rovněž v neděli uplatní ve výtvarné show, kde poslouží jako materiál při malbě obrazů. Pokud je vám více než umění bližší sport, můžete se – opět druhý víkendový den – přihlásit do soutěže v Mistrovství světa v chytání borůvek do úst, a to buď jako jednotlivci, nebo v dvojčlenném týmu.

Vstup: 150 Kč (při předložení jízdenky hromadné dopravy 120 Kč), snížené 80 Kč, rodinné 300 Kč

REKLAMA

Přidat komentář