Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend 23.–24. 3. 2019

Tuto sobotu se vydejte na rozkvetlými mandloněmi, na víno nebo na food festival.
21. 3. 2019 | Autor: redakce Apetitu

Plný Block vol IX – FOOD

23. 3., 11.00–22.00, Praha 7, Tusarova 31, Vnitroblok

Na kurzy vaření, trhy, ochutnávky jídel tradičních a inovativních, s masem i bez, domácích i exotických vás lákají do holešovického Vnitrobloku.

Vstup: zdarma

 

Táborský festival vína

22. 3. od 19. 00 v táborských restauracích, Velká ochutnávka 23. 3., od 13.00, Tábor, hotel Palcát

Velkou ochutnávkou vín z Velkopavlovicka bude zahájen 11. ročník Táborského festivalu vína. Festival pak bude dalšími degustačními i kulturními akcemi v místních vinárnách a restauracích a v divadle Oskara Nedbala pokračovat až do poloviny dubna. V hotelu Palcát se tuto sobotu můžete těšit na více než 200 vzorků vína od 20 vinařů.

Předskokanem festivalu bude maďarský vinař a sommeliér Tamás Toth, který v předvečer – tedy v pátek 22. 3. – představí od 19.00 ve Vinotéce U Černého kocoura a zeleného stromu při samostatné degustaci průřez maďarskými víny včetně těch ze slavných oblastí Tokaj, Bükk, Mátra, Villány, Alföld, Szekszárd.

Vstup: Velká ochutnávka – 200 Kč na místě, předprodeji na recepci hotelu Palcát – 130 Kč, další info o festivalovém programu zde

 

Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích

23. 3., 9.00–17.00, Hustopeče, obec a okolí

Rozkvetlými mandloňovými sady se můžete pokochat v jihomoravských Hustopečích. Mezi něžně kvetoucí stromy se můžete vydat po třech různě náročných vycházkových trasách, kde vás čekají zajímavá zastavení s aktivitami a zábavnými úkoly. Pokud dáváte před procházkou přednost gastronomickým zážitkům, vydejte se na kuchařskou show, v místních restauracích si dejte mandlové menu, pusťte se do prohlídky místních sklepů nebo přihlaste svůj zákusek do soutěže o nejlepší mandlový dezert.

Vstup: vycházka k mandloním – 50 Kč, slavnosti – 100 Kč, snížené – 50 Kč

 

Festival delikátních chutí

23. 3., 10.00–18.00, Praha, Novoměstská radnice

Více než dvě desítky kulinářů s nabídkou lahůdek z celého světa se na vás těší v prostorách Novoměstské radnice v Praze. Přijďte ochutnat knedlíčky dim sum, buddha bowls, speciality z avokáda, kozí a ovčí dobroty z českých farem, výběrovou kávu nebo řemeslný pivní speciál.

Vstup: zdarma

Přidat komentář