Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Uživatelský
recept
Soutěž
o dort na obálku

Svěží jarní dort s fialkami

Popis receptu: 
Piškotový dort s odlehčeným citrónovým krémem, ozdobený fialkami je přímo ideální na jarní oslavu... trpkost citrónu se krásně snoubí se sladkostí ostružin.
Autor: Veronika Lacinová
Hodnocení:
1 (hlas)
Náročnost: Snadné
Počet porcí: 8-16
Doba přípravy: Více než hodinu

Ingredience

    Korpus: 3 hrnky pol.mouky 1 1/2 hrnku krupic.cukru 1 1/2 hrnku mléka 3/4 hrnku oleje 3 vejce vel.M 1 kypř.prášek 1 lžička jedlé sody špetka soli Krém: 1 pudinkový prášek (nejlépe citronový) 2 1/2 lžíce mouky 1 hrnek cukru 1 hrnek mléka 1 citrónový cukr (nebo vanilkový a 1 lžíci citrónové kůry) 1 hrnek mléka 1 kostka másla Na dozdobení: Hrneček ostružin (mraž.), strouhaný kokos, citr.marmeláda nebo lemon curd, ostružiny, květiny a želé tvary

Příprava jídla

Nejprve připravíme základ na krém. Smícháme pudink.prášek, cukr, mléko, citr.cukr a mouku a vše svaříme do hustého krému. Necháme vychladnout, současně necháme máslo změknout při pokojové teplotě. Připravíme piškot, šleháme vejce s cukrem do pěny, přilijeme olej, mléko a poté postupně přidáme mouku prosátou se solí a kypř.práškem. Těsto nalijeme do dvou rozevíratelných forem a pečeme při 160 stupňích, dokud na párátku neulpívá žádné těsto. Po upečení necháme úplně vychladnout. Ušleháme máslo do bílé pěny a postupně zašleháváme puding. Korpusy prořízneme, potřeme marmeládou nebo curdem, následně krémem, proložíme ostružinami a stejný postup zopakujeme se zbýv.patry. Potřeme boky hotového dortu, obalíme kokosem, vršek ozdobíme podle fantazie např.želé tvary, květinami nebo ovocem. Necháme vychladit a podáváme. *Lemon Curd 120g cukru, 100ml citr.šťávy, 3 vejce, 100g másla. Vejce ušleháme s cukrem a citr.šťávou do pěny v ohnivzdorné misce. Misku dáme nad vodní lázeň a šleháme tak dlouho, dokud směs neulpívá na vařečce, když po ní protáhnete prst, okraje se neroztečou. Rychle po částech vmícháme máslo a nalijeme do připravených sklenic. Množství je na 2 menší sklenice.

Komentáře

Obrazek uzivatele
Good Luck, dorte!

Přidat komentář