Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Uživatelský
recept
Soutěž
s Philadelphia

Svěží malinový cheesecake

Popis receptu: 

Dnes, v tento krásný jarní den jsem se rozhodla, že překvapím děti a než přijdou ze školy, připravím tento svěží barevný malinový cheesecake. Děti měly radost a na zahradě se s chutí do dortíku pustily. Cheesecake jim chutnal a ještě si přidaly. To mě moc potěšilo. Jen vyslovily přání, abych přístě přidala na dortík více malin.

Autor: Alena Maňáková
Hodnocení:
Zatím nehodnoceno
Náročnost: Snadné
Počet porcí: 10 porcí
Doba přípravy: Více než hodinu

Ingredience

  260 g drcených kakaových sušenek

  100 g rozpuštěného másla

  500 g smetanového sýru Philadelphia Light

  250 ml smetany na šlehání

  200 g cukru moučka

  Šťáva z jednoho citronu

  Vanička čerstvých malin

  Růžové a zelené gelové barvivo

  Želatina na nepečený dort

  Na krém:

  125 g smetanového sýra Philadelphia Light

  100 g změklého másla

  80 g cukru moučka

Příprava jídla

Základna: Smíchejte drcené kakaové sušenky s rozpuštěným máslem a upěchujte je na dně silikonové dortové formy a dortových formiček. Dejte chladit do lednice a připravte si náplň.

Náplň: V míse vyšlehejte smetanu na šlehání se sýrem Philadelphia a cukrem moučka. Připravte želatinu na nepečený dort dle návodu (do větší mísy vsypte obsah sáčku a přidejte 100 ml vlažné vody. Intenzivně míchejte metličkou asi 15 s). Poté ihned začnete po částech přidávat vyšlehaný sýr Philadelphia se smetanou a cukrem a vše vyšlehejte do hladké směsi. Postupně do sýrové směsi zašlehejte citronovou šťávu. Rozdělte hotovou sýrovou směs na třetiny, do jedné zamíchejte maliny a růžové barvivo. Do druhé části směsi přidejte trošku zeleného gelového barviva. Přendejte směs na sušenkovou základnu (růžová, bílá, zelená) a uhlaďte povrch. Dejte na 4 hodiny vychladit do lednice.

Ozdoba: Změklé máslo vyšlehejte s moučkovým cukrem a přidejte Philadelphii. Pořádně prošlehejte. Krém můžete obarvit. Připravte si zdobicí špičku a sáček, který naplňte krémem. Zdobte dle vlastní fantazie. Přidejte na ozdobu čerstvé maliny.

Přidat komentář