0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

S Apetitem výhodně za hudebními lahůdkami na festival Dvořákova Praha

S Apetitem výhodně za hudebními lahůdkami na festival Dvořákova Praha
sdílet:
Komerční článek – Vážené čtenářky, vážení čtenáři, léto je nenávratně pryč, žeň gastronomických i kulturních zážitků ale pokračuje. Hned v neděli 14. září se s Vámi rádi potkáme v 11.00 hodin u pražského Rudolfina na matiné festivalu Dvořákova Praha.

Propagace festivalu Dvořákova Praha
Apetitonline.cz není jejím autorem a nemá vliv na její obsah.

Festival oslavující dílo našeho z největších hudebních skladatelů přichází letos s novinkou dopoledního koncertu. Ideální příležitost pro dámskou jízdu ve vídeňském stylu či rodinný výlet, kdy v dopoledních hodinách zažijete atmosféru velkého koncertu v nádherném prostoru Dvořákovy síně, co myslíte? Vystoupí výtečný německý soubor staré hudby Concerto Köln, který přednese libé tóny tzv. „Pražské“ symfonie Wolfganga Amadea Mozarta. Dále zazní hudba Mozartových současníků mistra Josefa Myslivečka a Jana Ladislava Dusíka.

A protože partnerem nedělního matiné je náš časopis, nepůjde jen o potěchu ducha, ale i chuťových buněk. V Rudolfinu tak můžete zakusit stylové občerstvení, kterému bude vládnout císař mezi dorty - Sacher. 


Pro hbité čtenáře nabízíme limitovanou edici vstupenek s přátelskou cenou pouhých 300 Kč. V případě zájmu si stáhněte zde poukaz se slevovým kódem, který můžete použít při on-line nákupu na www.dvorakovapraha.cz. Vytištěný poukaz lze uplatnit také ve Vstupenkovém centru Dvořákovy Prahy (Palackého 1) a ve festivalové pokladně v Rudolfinu. 

Dort Sacher jistě znáte, proto jen ve zkratce přiblížíme mezinárodně respektovaný soubor Concerto Köln, který na scéně staré hudby působí víc než čtvrtstoletí. Kolín nad Rýnem se i díky jeho aktivitám zařadil mezi nejvýznamnější centra historicky poučené interpretace. V jeho repertoáru mají významné místo i čeští autoři jako právě Jan Ladislav Dusík a Josef Mysliveček. Výpravu za hudbou 18. století umocní také přítomnost Andrease Staiera, který Concerto Köln doplní hrou na historický kladívkový klavír.

Pražská symfonie připomene Mozartovy cesty do města, které bylo jeho hudbě nakloněno víc než Vídeň. Myslivečkova a Dusíkova díla pak upozorní na nejúspěšnější z tuzemských hudebníků, kteří nacházeli v téže době uplatnění v cizích zemích.

Na sedmém ročníku festivalu Dvořákova Praha, který se uskuteční od 8. do 22. září, se můžete těšit na světové orchestry jako Izraelská filharmonie v čele se Zubinem Mehtou, Velký symfonický orchestr P. I. Čajkovského nebo elitní výběr členů Vídeňské a Berlínské filharmonie, Komorní orchestr Vídeň - Berlín. Hvězdným sólistům vévodí klavírista Krystian Zimerman, podle mnohých nejvýznamnější klavírista současnosti, který v Praze nevystoupil dlouhých 33 let, či fenomenální houslový virtuóz Vadim Repin.

Na programu je i světová premiéra první Dvořákovy opery Alfred či méně známá Dvořákova první symfonie, která navíc zazní v předvečer zahájení festivalu ve Zlonicích. V sobotu 20. září se opět můžete vydat i s dětmi na festivalový Rodinný den. Více informací k programu je k dispozici na www.dvorakovapraha.cz. Informace o aktuálním dění jsou pak na www.facebook.com/dvorakovapraha.

 

Autor: Anonym (neověřeno)

Apetit magazín

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč