0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

S Apetitem výhodně za hudebními lahůdkami na festival Dvořákova Praha

S Apetitem výhodně za hudebními lahůdkami na festival Dvořákova Praha
sdílet:
Komerční článek – Vážené čtenářky, vážení čtenáři, léto je nenávratně pryč, žeň gastronomických i kulturních zážitků ale pokračuje. Hned v neděli 14. září se s Vámi rádi potkáme v 11.00 hodin u pražského Rudolfina na matiné festivalu Dvořákova Praha.

Propagace festivalu Dvořákova Praha
Apetitonline.cz není jejím autorem a nemá vliv na její obsah.

Festival oslavující dílo našeho z největších hudebních skladatelů přichází letos s novinkou dopoledního koncertu. Ideální příležitost pro dámskou jízdu ve vídeňském stylu či rodinný výlet, kdy v dopoledních hodinách zažijete atmosféru velkého koncertu v nádherném prostoru Dvořákovy síně, co myslíte? Vystoupí výtečný německý soubor staré hudby Concerto Köln, který přednese libé tóny tzv. „Pražské“ symfonie Wolfganga Amadea Mozarta. Dále zazní hudba Mozartových současníků mistra Josefa Myslivečka a Jana Ladislava Dusíka.

A protože partnerem nedělního matiné je náš časopis, nepůjde jen o potěchu ducha, ale i chuťových buněk. V Rudolfinu tak můžete zakusit stylové občerstvení, kterému bude vládnout císař mezi dorty - Sacher. 


Pro hbité čtenáře nabízíme limitovanou edici vstupenek s přátelskou cenou pouhých 300 Kč. V případě zájmu si stáhněte zde poukaz se slevovým kódem, který můžete použít při on-line nákupu na www.dvorakovapraha.cz. Vytištěný poukaz lze uplatnit také ve Vstupenkovém centru Dvořákovy Prahy (Palackého 1) a ve festivalové pokladně v Rudolfinu. 

Dort Sacher jistě znáte, proto jen ve zkratce přiblížíme mezinárodně respektovaný soubor Concerto Köln, který na scéně staré hudby působí víc než čtvrtstoletí. Kolín nad Rýnem se i díky jeho aktivitám zařadil mezi nejvýznamnější centra historicky poučené interpretace. V jeho repertoáru mají významné místo i čeští autoři jako právě Jan Ladislav Dusík a Josef Mysliveček. Výpravu za hudbou 18. století umocní také přítomnost Andrease Staiera, který Concerto Köln doplní hrou na historický kladívkový klavír.

Pražská symfonie připomene Mozartovy cesty do města, které bylo jeho hudbě nakloněno víc než Vídeň. Myslivečkova a Dusíkova díla pak upozorní na nejúspěšnější z tuzemských hudebníků, kteří nacházeli v téže době uplatnění v cizích zemích.

Na sedmém ročníku festivalu Dvořákova Praha, který se uskuteční od 8. do 22. září, se můžete těšit na světové orchestry jako Izraelská filharmonie v čele se Zubinem Mehtou, Velký symfonický orchestr P. I. Čajkovského nebo elitní výběr členů Vídeňské a Berlínské filharmonie, Komorní orchestr Vídeň - Berlín. Hvězdným sólistům vévodí klavírista Krystian Zimerman, podle mnohých nejvýznamnější klavírista současnosti, který v Praze nevystoupil dlouhých 33 let, či fenomenální houslový virtuóz Vadim Repin.

Na programu je i světová premiéra první Dvořákovy opery Alfred či méně známá Dvořákova první symfonie, která navíc zazní v předvečer zahájení festivalu ve Zlonicích. V sobotu 20. září se opět můžete vydat i s dětmi na festivalový Rodinný den. Více informací k programu je k dispozici na www.dvorakovapraha.cz. Informace o aktuálním dění jsou pak na www.facebook.com/dvorakovapraha.

 

Autor: Anonym (neověřeno)

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit