Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Praha 2 na talíři. Proč jít na piknik právě do Grébovky?

Apetit piknik
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Pojďte s námi na procházku Prahou gastronomickou. Ukážeme vám, proč jsme si pro piknik nemohli vybrat lepší místo než Grébovku na Praze 2. 

V sobotu 10. června 2023 hostí vinohradský park Grébovka 12. ročník Apetit pikniku. Že se velký gastronomický trh časopisu Apetit pravidelně odehrává právě tady, není náhodou. Celá Praha 2 má s tématem jídla a pití mnoho společného již dlouhá staletí. Vyrazte s námi na krátkou okružní jízdu za ochutnávkami.

Skryt pre seznam

Vinařská tradice Prahy 2

Ohlédneme-li se do trochu vzdálenější gastronomické historie nejen Vinohrad, najdeme řadu zajímavostí, na které nás upozorňují názvy ulic, náměstí a významných míst. Zásobování Prahy potravinami v době Karla IV. připomínají v jím založeném Novém Městě názvy Dobytčí trh (dnes Karlovo náměstí) nebo ulice Ječná a Žitná.

Právě díky Karlovi IV. byly kolem Prahy založeny vinice, které daly později název i Vinohradům. Řada míst dodnes nese názvy někdejších viničních usedlostí. V 19. století se za tehdejšími hradbami nacházely oblíbené výletní restaurace jako Kravín.

V našem piknikovém parku Grébovka se dodnes nachází vyhlášená pražská vinice s dechberoucím výhledem na Prahu a její tradici připomíná každoroční vinobraní.

Vycházky za jídlem

S rozvojem města Královské Vinohrady, připojeného k Praze až v roce 1922, zde vzkvétal také jiný obor, který s vínem neměl nic společného – zpracování masa a výroba uzenin. S tím jsou spojena jména jako Maceška, Beránek nebo Chmel a jeho slavná Pražská šunka, která z Prahy vyrazila do celého světa.

V Praze 2 najdeme i řadu míst spojených s tradicemi piva a pivovarnictví, které se Česku posléze staly doslova národními symboly a nezbytnou společností mnoha jídel. Čím jiným také zapít domácí klobásy nebo lahodnou šunku?

Toto nahlédnutí do minulosti jen ukazuje, že se Apetit piknik koná na správném místě. Chcete se dozvědět více o gastronomické minulosti města? Podívejte se do internetové Encyklopedie Prahy 2. Své znalosti můžete prověřit i v online kvízu.

Skryt pre seznam

Apetit piknik v Grébovce

Jak už jsme zmínili v úvodu, novodobou tradicí spjatou s Prahou 2 je i Apetit piknik, který se v Grébovce vždy v červnu koná už od roku 2015. Své stánky zde rozbalí ti nejlepší prodejci, kulináři a restaurace a pod taktovkou Apetitu pro vás připraví nezapomenutelnou hostinu. Už v sobotu 10. června se můžete přesvědčit na vlastní chuťové pohárky.

Nechcete přijít o žádnou novinku, soutěž ani výhodnou akci? Sledujte Apetit na Facebooku a Instagramu. Budete vždy jako první vědět o všem, co právě chystáme.

Skryt pre seznam
Autor: redakce Apetitu

Apetit magazín