Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Oslavte Světový den Malbecu

Oslavte Světový den Malbecu

Argentinské víno Malbec přicestuje do restaurace La Casa Argentina
6. 4. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Výjimečnou odrůdu vína z Argentiny budete mít možnost ochutnat 17. dubna 2012. Restaurace La Casa Argentina společně s Club del Vino vás zve na počest Světového dne Malbecu na luxusní degustaci. Pětichodové menu připraví Jaroslav Zahálka, šéfkuchař La Casa Argentina. Společně s jehněčím kolínkem nebo grilovaným plátkem foie gras s malinovou salsou ochutnáte také Malbec několika stylů. Víno důkladně testoval a sladil head sommeliér Otakar Žoudlík z Club del Vino. Na závěr si pochutnáte na lahodné pěně z hořké čokolády s omáčkou z třešní.

Modré hrozny z Argentiny


Odrůda Malbec je jednou ze šesti odrůd, uznanou pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Získala mnoho medailových ocenění. Také se stala prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde se pěstuje. Malbec je oblíbený zvláště pro typické zemité tóny, příjemnou chuť a intenzivní purpurovou barvu. Tato odrůda chuťově ladí zvláště k hovězímu masu, kterým je Argentina proslulá.

Celosvětová oslava Malbecu


Oslavy na počest odrůdy Malbec se konají po celém světě. Jejich seznam najdete na www.malbecworld.com. Ani Česká republika nezůstane pozadu a například dovozce vín Nestar pořádá v tento den zajímavé akce a speciální nabídky Malbeců. Více informací o plánovaných akcích v restauracích a vinotékách po celé ČR najdete na stránkách www.nestar.cz.

Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář