Oslavte Světový den Malbecu

Oslavte Světový den Malbecu
sdílet:
Argentinské víno Malbec přicestuje do restaurace La Casa Argentina

Výjimečnou odrůdu vína z Argentiny budete mít možnost ochutnat 17. dubna 2012. Restaurace La Casa Argentina společně s Club del Vino vás zve na počest Světového dne Malbecu na luxusní degustaci. Pětichodové menu připraví Jaroslav Zahálka, šéfkuchař La Casa Argentina. Společně s jehněčím kolínkem nebo grilovaným plátkem foie gras s malinovou salsou ochutnáte také Malbec několika stylů. Víno důkladně testoval a sladil head sommeliér Otakar Žoudlík z Club del Vino. Na závěr si pochutnáte na lahodné pěně z hořké čokolády s omáčkou z třešní.

Modré hrozny z Argentiny


Odrůda Malbec je jednou ze šesti odrůd, uznanou pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Získala mnoho medailových ocenění. Také se stala prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde se pěstuje. Malbec je oblíbený zvláště pro typické zemité tóny, příjemnou chuť a intenzivní purpurovou barvu. Tato odrůda chuťově ladí zvláště k hovězímu masu, kterým je Argentina proslulá.

Celosvětová oslava Malbecu


Oslavy na počest odrůdy Malbec se konají po celém světě. Jejich seznam najdete na www.malbecworld.com. Ani Česká republika nezůstane pozadu a například dovozce vín Nestar pořádá v tento den zajímavé akce a speciální nabídky Malbeců. Více informací o plánovaných akcích v restauracích a vinotékách po celé ČR najdete na stránkách www.nestar.cz.

Připravila Irena Vaňková
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit