Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Oslavte 1. máj svěžím a barvami hrajícím růžovým vínem

Oslavte 1. máj svěžím a barvami hrajícím růžovým vínem

Již počtvrté máte možnost vychutnat si Svátek růžových vín v prostorách Pražského hradu.

26. 4. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Říká se, že růžové víno začíná svůj život jako červené, ale pak jej žije jako víno bílé. Již 1. května se můžete přesvědčit, co je na tom pravdy, při Svátku růžových vín, který se koná už počtvrté v Praze. 

Oslava růžových vín


Oslava růžových vín proběhne v příjemném prostředí Richterovy vily a Svatováclavské vinice v blízkosti Pražského hradu. Tato již tradiční přehlídka představí ‚růžovky‘ od pětadvaceti tuzemských vinařů a chybět nebudou ani míchané koktejly z tohoto osvěžující vína. Největší přehlídka tuzemských rosé začíná 1. května 2012 v 10 hodin a končit bude 18. hodinou. Návštěvníci zaplatí vstupné 100 Kč na celý den, ke kterému dostanou ještě 5 degustačních mincí.

Historie rosé


Růžové víno stále vzbuzuje rozporuplné emoce, a to především díky své neukotvené pozici mezi červenými a bílými víny. Má však za sebou dlouhou historii. Již středověk byl obdobím významného rozmachu světle červených a narůžovělých vín. Především francouzské vinice se pyšnily vysazováním společných odrůd Pinot Noir a Pinot Gris, které daly za vznik vínům světlejší barvy.

Akce: Svátek růžových vín 2012
Kde: Praha, areál Pražského hradu – Richterova vila a Svatováclavské vinice
Vstupné: 100 Kč/den (cena zahrnuje 5 degustačních mincí) + 50 Kč vratná záloha za sklenici
Kontakt: www.ruzove.cz


Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář