Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Brno pořádá festival Víno z blízka

Brno pořádá festival Víno z blízka

Ať už máte blízko k vínu, nebo k Brnu, od 8. listopadu do 7. prosince můžete navštívit festival Víno z blízka, který všem návštěvníkům nabídne ta nejlepší vína Moravy.
8. 11. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Morava má k vínu nejblíž


„Historie města Brna je s vínem neodmyslitelně spjata. Jeho podzemí sloužilo v minulosti k výrobě, skladování i obchodování s vínem,“ komentuje vztah moravské metropole k vínu ředitel festivalu Juraj Flamik. Zúčastněných dvacet pět moravských vinařství nabídne dvě stě padesát druhů vín. K nim si sami vinaři vybrali chuťovky a jídla, která se k jejich nabízeným vínům nejlépe hodí.Nabídka vín a menu


Každé vinařství bude svou nabídku prezentovat ve vybrané restauraci, vinárně nebo na místě historicky spjatém s výrobou, prodejem a degustací vín. Například vinařství Waldberg prezentuje svá vína v Savoy Coffee. Křepelku na tymiánu s houbovou nádivkou, hráškovým pyré a redukcí z vinného octa vám přinesou s Ryzlinkem rýnským ročníku 2011. Vinařství Proqin nabídne svůj Dornfelder 2011 se srnčím kolínkem pečeném na červeném víně Proqin se švestkami, servírovaném s dýňovým pyré a zeleninovými chipsy – to za 394 Kč v restauraci La Bouchée. Na poctivý jablečný závin si zajděte do Akademické kavárny, tam vám k němu nalijí Rulandské šedé 2012 z vinařství Šlechtitelská stanice VP. Celý seznam vinařů, festivalových míst a cen menu najdete na www.vinozblizka.cz.

Tip redakce: Nebojte se degustovat! Pokud jste z ochutnávání z neznalosti nervózní, mrkněte na jednoduchý návod, jak se zachovat, když číšník nalije víno k ochutnání právě vám.

Připravila Nikita Rybová

Přidat komentář