Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Jiřák sklízí, co přes rok zasel! Bylinky, čaje a koření

Tyhle trhy jen tak neminete. Budou totiž vonět na dálku.
3. 9. 2014 | Autor: Jana Kopřivová

V pátek 5. září a v sobotu 6. září bude farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze na Vinohradech patřit bylinkám, čajům a koření. Na výběr budou čerstvé byliny, sirupy, sušené bylinkové směsi, bylinky k pěstování v květináčích či koření do kuchyně. A také kosmetika, mýdla, šampony, masti a pro parádivé květinové dekorace nebo třeba hrnky s motivem bylinek. Ochutnáte různé druhy čokolády s příměsí bylin nebo třeba mátový cheesecake. Tohle bude hodně aromatická jízda! A nebojte, nakoupíte i ovoce, zeleninu a další produkty českých zemědělců.

Poklábosit se sousedy

Náměstí Jiřího z Poděbrad, kterému se mezi starousedlíky familiérně říká Jiřák, hostí farmářské tržiště už několikátou sezonu. První podobná akce se zde konala v roce 2010. Trhy s nabídkou lokálních plodů a produktů se od počátku těší velkému zájmu nakupujících i prodávajících z blízkého i vzdálenějšího okolí. 

Organizátoři ze sdružení Archetyp chtěli založit tradici farmářského tržiště, kam si lidé nechodí jen nakoupit, ale také popovídat. Místo se tak stává přirozeným centrem komunity, což v běžných obchodních řetězcích nezažijete. Inspiraci získali ve Švýcarsku, k ní však přidali svou vlastní kreativitu doplněnou o respekt k místu, kde se tržiště koná. 

O trhy se stará manažer, který kontroluje, jaké zboží a v jaké kvalitě ten který prodejce přivezl. Sleduje také ceny jednotlivých prodejců, aby produkty nebyly zbytečně předražené. Ze strany zemědělců i výrobců je o prodej na trzích velký zájem, a tak je vždy zajištěn velký výběr zboží. Více na www.farmarsketrziste.cz

Přidat komentář