Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nedáte dopustit na svoji myčku? A staráte se o ni správně?

AD
Žena u myčky na nádobí
ZDROJ: Shutterstock
sdílet:

V dnešní době má málokdo čas na to, aby se denně věnoval mytí nádobí, proto se myčky na nádobí staly nepostradatelnými pomocníky v moderních kuchyních. Aby sloužila dlouho, je důležité ji správně používat a pravidelně ji udržovat. Prodloužíte tak její životnost a ušetříte vašemu rozpočtu.

Měření

Co se děje v útrobách vašeho největšího pomocníka?

Myčka odvádí velkou část práce sama, ale některé nečistoty nedokáže odstranit. Jedním z nejvýznamnějších problémů, kterým myčka na nádobí čelí, je usazování zbytků jídel, tuků a dalších nečistot na stěnách a dnech myčky. Tyto usazeniny se mohou hromadit v různých částech myčky, včetně filtrů, trysek a hadic. V konečném důsledku mohou způsobit snížení účinnosti mytí. Usazené zbytky jídla také vedou ke vzniku zápachu v myčce. Nepříjemný odér pak budete cítit i z nádobí, což je velmi nepříjemné, nehygienické a neprospívá to vašemu zdraví.

Dalším problémem může být i hromadění vodního kamene, který se vytváří obzvlášť v případě, že máte v domácnosti tvrdou vodu. Vodní kámen způsobuje zhoršení výkonu myčky, takže se pak klidně může stát, že budete z myčky vytahovat stále špinavé nádobí.

Skryt pre seznam
žena s myčkou na nádobí
ZDROJ: Shutterstock
Skryt pre seznam

Osvojte si jednoduché zásady!

Pravidelně čistěte filtry, abyste odstranili zbytky jídla a tuků, které mohou způsobit ucpání a snížit tak výkon myčky. Navíc, když se důkladně nevypustí veškerá voda, zvyšuje se riziko vzniku plísní a bakterií a nepříjemného zápachu. Filtry by měly být čištěny nejméně jednou měsíčně. Při plnění myčky také myslete na správné rozmístění nádobí. Nemělo by být na sobě příliš naskládané, aby voda mohla volně protékat mezi jednotlivými kusy.

Skryt pre seznam

Vše, co potřebujete

Používání správných aditiv rozhodně patří mezi nejdůležitější kroky k dlouhé životnosti vašeho pomocníka. V ideálním případě by vám neměly stačit pouze tablety na mytí nádobí, ale kompletní řada pečujících produktů, protože každý má svůj nezastupitelný úkol. Vybírat můžete třeba z nabídky značky Finish, která se specializuje na vše, co vaše myčka potřebuje.

Skryt pre seznam

Finish čistič myčky – hloubkové odstranění nečistot
Díky silnému dvoufázovému složení nový Finish čistič myčky účinně odstraňuje skryté nečistoty a vodní kámen a činí tak vaši myčku hygienicky čistější a déle svěží.

Finish kapsle na čištění myčky – čistá myčka bez mastnoty a špíny
Kapsle Finish na čištění myčky odstraňují mastnotu a špínu z myčky, která mezitím umyje nádobí. Pročistí filtr, rotační ramena i odpad.

Finish leštidlo – perfektní schnutí a delší lesk
Vaše myčka může zanechávat nádobí mokré a způsobovat skvrny na skle. Finish leštidlo s technologií Powerball zaručí lepší schnutí, zabraňuje ulpívání kapek vody na skle a poskytuje tak prvotřídní prevenci skvrn. Dokonale chrání sklo před zašednutím, a tím zajišťuje jeho déle trvající zářivý lesk.

Finish sůl do myčky – spolehlivá ochrana před vodním kamenem
Sůl Finish je speciálně vytvořena, aby změkčovala vodu ve vaší myčce a zabraňovala usazování vodního kamene. Díky své vysoké čistotě poskytuje lepší ochranu myčky před vodním kamenem a zvyšuje její čisticí výkon.

Finish osvěžovač do myčky – svěží vůně díky jedinečné technologii
Mezi jednotlivými mycími cykly mohou zbytky jídla vést ke vzniku zápachu v myčce. Díky technologii Anti Odor Technology vám Finish osvěžovač do myčky poskytuje lepší kontrolu nad zápachem, takže si můžete při každém otevření myčky dopřát svěží vůni, která vydrží až 60 mytí.

Skryt pre seznam
Autor: Komerční sdělení

Apetit magazín

Jak uvařit dokonalou rýži basmati, po které nepřiberete
  • Tipy a triky

Jak uvařit dokonalou rýži basmati, po které nepřiberete

Rýže basmati vyniká svými dlouhými zrny a aromatickou chutí, podobně jako rýže jasmínová. Roste v podhůří Himálaje, kde jí místní podmínky dodávají jedinečné aroma. Skvěle doprovodí indické pokrmy, nemusíte se však ostýchat uvařit ji i ke...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč