0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Rostlinné mléko, kaše a přesnídávka za pár minut

AD
miomat
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Je kuchyňský spotřebič, do kterého dáte suroviny a on za vás sám uvaří, pouze hudbou budoucnosti? Už zdaleka ne. Na trhu už se totiž pomalu ale jistě začínají objevovat výrobky, které za vás uvaří jak vynikající zeleninovou polévku, tak i ranní kaši nebo domácí rostlinné mléko. A jedním z nich je také tak trochu kouzelný "Hrnečku, vař!" MioMat. Pro Apetit veggie! jej představily jeho zakladatelky Simona Vargová, Alice Reháková a Zuzana Čačková.

Co je MioMat a k čemu slouží?
Je to "Hrnečku, vař!" v praxi! Vložíte do něj suroviny, zmáčknete tlačítko a vaříte. Tak snadné to je. Připravíte v něm dětskou výživu, smoothies, polévky, snídaňové kaše, ale i rostlinné nápoje. Výhoda je v tom, že se o přípravu jídla nemusíte vůbec starat. Stačí na MioMatu zvolit program, který zajistí, abyste ze vstupních surovin měli požadovaný výsledek. A vy se zatím můžete věnovat příjemnějším věcem, jako je procházka s dětmi, sportu, anebo čemukoliv jinému. Využití MioMatu je opravdu široké. Připravíte v něm zhruba 300 receptů. Pochvalují si ho hlavně maminky, alergici na kravské mléko, ale i všichni ti, kteří se chtějí stravovat a žít zdravě.

V čem tedy může MioMat ulehčit domácí vaření?

Vaření je krásná věc, ale při všech domácích povinnostech se jeho kouzlo často vytrácí a stává se z něj spíše otravná denní rutina. MioMat je pomocník, který rád zastoupí místo v kuchyni a vezme si celé vaření na povel. Například teplou krémovou polévku připraví úplně sám už za 25 minut!

Na chalupu i na vandr

miomat

Už jsme zjistili, že uvaří sám a téměř bez práce. Kdo je tedy váš nejčastější zákazník?

Pochvalují si jej jak maminky na mateřské, tak i všichni ti, kteří z nějakého důvodu nemohou anebo nechtějí pít kravské mléko. Osvědčil se ale také cestovatelům, kteří jej s sebou berou na chalupu, do karavanu, ale i na internát, kde si tak mohou připravit rychlé a levné jídlo za pár minut. A v poslední době jsme registrovali i spoustu lidí zajímajících se o fitness, kteří náš „kouzelný“ hrneček také používají. 

Jsou hlavní cílovou skupinou maminky na mateřské?

Ano. A nejen ony. Při vaření se totiž zabaví i jejich děti. Mohou totiž mamince pomoci nakrájet suroviny, dát je do hrnce a pak po kouzelném slovíčku „Hrnečku, vař!“ jako v oblíbené pohádce sledovat, že hrneček za ně doopravdy uvaří. Dokonce máme pozitivní feedbacky i od tatínků, kteří, ač normálně nevaří, přípravu jídla v MioMatu zvládají levou zadní.

Můžeme tedy shrnout jeho výhody?

Určitě bychom měly jmenovat nejen ušetřený čas, ale vyzdvihnout i to, že jídlo je připravené z čerstvých surovin, bez mouky, zahušťovadel nebo konzervantů. 

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit