3 nej únorové pivní slavnosti

sdílet:
České pivo je dobře známé po celém světě. Pojďme to oslavit!

Reprezentační slavnosti piva, Tábor


Čtyřiadvacátý ročník největšího pivního festivalu u nás probíhá od 10. do 15. února. Kromě široké nabídky tuzemských piv můžete ochutnat i pivní vzorky zahraničních pivovarů z Německa, Ruska, Japonska, Arménie a dalších zemí. Souběžně s touto veřejně přístupnou akcí se koná i odborná část festivalu na místní univerzitě, kde jednotlivé vzorky vyhodnotí odborná porota. Vítězné pivo bude slavnostně vyhlášeno v závěrečný den festivalu 15. února. Cena vstupného je 150 Kč. Oficiální stránky najdete zde.

Valentýnský pivní masakr, Varnsdorf


Jistě velmi netradiční pojetí svátku zamilovaných potěší nejen svobodné, ale i ty, kteří mají rádi změnu. Na ochutnávku silných či ochucených českých i zahraničních piv vyrazte 15. února směr Ústecký kraj. U stánkařů budou k dispozici i domácí zabijačkové pochoutky a na konci dne bude vyhlášen vítěz soutěže o nejlepší jitrnici, jelítko a tlačenku. Nenechte se zmást názvem akce a bez obav s sebou vezměte i děti, organizátoři pro ně připravili interaktivní program. Více info tady.Zimní pivní festival malých a středních pivovarů, Oslavany


V sobotu 15. února poteče v Oslavanech pivo proudem. Návštěvníci ochutnají pivo benešovské, oslavanské, brněnské, trutnovské, žatecké a mnohé, mnohé další. K občerstvení budou různé pivní pochutiny. Na konci večera proběhne tombola, jejíž vítěz získá sud padochovského piva Antonín. Cena vstupného se pohybuje od 45 Kč do 60 Kč. Podrobný rozpis pivovarů najdete zde.

Věděli jste, že…
Nejdražší pivo mají ve Velké Británii v tamější belgické restauraci Belgo, kde dvanáctilitrovou lahev piva Vieille Bon Secours uložili na deset let do sklepa a dnes stojí v přepočtu asi 23 000 Kč?

Připravila Nikita Rybová

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit