0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Billa podpoří české biozemědělce

Billa podpoří české biozemědělce
sdílet:
Agrární komora a obchodní řetězec Billa se rozhodly podpořit české biopotraviny. Tento projekt je spíše výjimkou, nadnárodní obchodní řetězce doposud s místními zemědělci spolupracují jen v omezené míře.

S cílem získat další tuzemské dodavatele převede společnost Billa část výnosu z prodeje biologicky odbouratelných nákupních tašek do nově utvářeného Fondu rozvoje českého ekozemědělství při Agrární komoře České republiky. Částka by měla být ve výši nejméně dvou milionů korun.

„V současné době nakupujeme od českých producentů jen asi 50 % všech v naší síti nabízených bioproduktů. Zájem však máme mnohem větší,“ řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti Billa v ČR a SR.

„Billa je prvním zahraničním řetězcem v České republice, který se odhodlal k takovému kroku,“ uvedl Jan Veleba, prezident Agrární komory.
 
Podle náměstka ministra zemědělství pro životní prostředí, výzkum a vzdělávání Jiřího Urbana je odbyt biopotravin v místě produkce jedním z důležitých pilířů celého systému ekologického zemědělství.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit