Centrum Prahy oživí staročeský jarmark

sdílet:
Čekání na Velikonoce vám zkrátí nabitý program na Staroměstském náměstí a na náměstí Republiky v Praze. Navštivte v průběhu měsíce března staročeský jarmark. Těšit se můžete na tradiční lahůdky i lidovou veselici.

Staroměstské náměstí


Staročeský jarmark probíhá od 10. do 21. března 2011 na Staroměstském náměstí, kde najdete čtrnáct stánků, které nabízejí domácí pochutiny různého charakteru, teplé nápoje i pečivo. Mezi nimi nechybí sladká pouťová pochoutka trdlo (trdelník), pražené mandle, palačinky nebo i klobásy a uzená šunka. Pro návštěvníky, kteří si chtějí ze staročeského jarmarku odnést i nějaký suvenýr, budou trhovci prodávat drobnou keramiku, postavičky vyrobené ze slámy i první malované velikonoční kraslice. Tradiční lidové veselí podtrhne repertoár folklorních i staročeských písní.

Náměstí Republiky


Obdobná zábava jako na náměstí Staroměstském bude od 13. do 30. března připravena také na náměstí Republiky před nákupním centrem Palladium hned u východu z metra. Nevyhnete se lákavým sladkostem ani vůni uzenin. Jakmile se staročeský jarmark přiblíží svému konci, veselí bude pokračovat v rámci aprílových slavností, které potrvají do 7. dubna. Na programu se objeví kejklíři na chůdách, pouliční harmonikář a basista, zkrátka typická lidová zábava. Poté se chystají velikonoční trhy, které budou probíhat od 9. dubna do 1. května na Staroměstském a Václavském náměstí.

Připravila Lucie Perlíková
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit