0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Další česká restaurace míří k michelinské hvězdě

Další česká restaurace míří k michelinské hvězdě
sdílet:
Restaurace Bellevue má nového šéfkuchaře. Gilad Peled, který se do svého nového pražského působiště přestěhoval z Tel Avivu, věří, že již brzy se svým týmem získá pro podnik michelinskou hvězdu.

Nový šéfkuchař restaurace Bellevue Gilad Peled dává přednost moderní francouzské kuchyni. Baví ho jednoduchá příprava a využití bylinek a koření. Nejraději vaří ze zeleniny, která má podle něj široké možnosti zpracování a spoustu barev, vůní a chutí. „Mám rád i bylinky či květy, se kterými si mohu na talíři vyhrát o trochu více než s rybou, masem nebo omáčkou,“ říká nový šéf pražského podniku. Svým uměním by rád restauraci pomohl k jednomu z nejvyšších gastronomických ocenění: „Doufám, že nás Michelin svou hvězdou poctí už v příštím roce,“ uvedl Gilad Peled.

Netradiční spojení chutí


Na menu restaurace Bellevue se pod taktovkou Gilada Peleda nově objeví například kachní prsa s glazovanou červenou řepou a šafránovou čekankou, terina z kachních jater foie gras s jahodovou marmeládou a rebarborou či rizoto carnaroli z jeruzalémského artyčoku se sezonními houbami. Celé menu si prohlédněte na www.bellevuerestaurant.cz. Pražský podnik Bellevue najdete na Smetanově nábřeží u Vltavy.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit