Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Den středověké kuchyně

Den středověké kuchyně
sdílet:
18. července | Udělejte si výlet do historie a přijďte ochutnat to, co naši předkové jedli, pili a vařili. Připraven je bohatý program a v řemeslném domku pekařském na vás čeká povídání o řemesle spolu s ukázkou tvorby. Prozkoumat a vyzkoušet si můžete ale i další řemesla a v neposlední řadě můžete ochutnávat krmi připravovanou dle sezony bylinných zahrad Botanicus. Nejen pro děti pak bude připraven zábavní program, při kterém se můžete naučit chůzi po provaze, žonglování a mnoho dalšího, chybět přirozeně nebude ani řada soutěží a her.

Co: Den středověké kuchyně
Kdy: Sobota 18. července 2009
Kde: Skanzen Botanicus Ostrá, Ostrá 8, Lysá nad Labem
Info: www.botanicus.cz

Program (bude probíhat v historickém centru a v zahradách):

 

  • 10.30 Duo Elthin - Středověká hudba v podání kramářského dua
  • 11.00 Kejklíř Vojta Vrtek - Světa znalý kejklíř Vojta Vrtek a jeho léty prověřené kejkle
  • 11.30 Divadlo Emilion a představení Kati - Představení je pojato jako přednáška tak, že se divák poučí a vzdělá a na vlastní kůži zakusí některé druhy mučení (samozřejmě kontrolovaně a bezpečně).
  • 12.00 Kejklíř Vojta Vrtek - Světa znalý kejklíř Vojta Vrtek a jeho léty prověřené kejkle
  • 12.30 Taneční vystoupení skupiny Ignigena - Skupina dobových a etnických tanců.
  • 12.45 Vojta Vrtek – Kejklíř - Světa znalý kejklíř Vojta Vrtek a jeho léty prověřené kejkle
  • 13.15 Taneční vystoupení skupiny Ignigena - Skupina dobových a etnických tanců
  • 13.30 Duo Elthin - Středověká hudba v podání kramářského dua
  • 14.00 Divadlo Emilion a představení Kati - Představení je pojato jako přednáška tak, že se divák poučí a vzdělá a na vlastní kůži zakusí některé druhy mučení (samozřejmě kontrolovaně a bezpečně).
  • 14.30 Taneční vystoupení skupiny Ignigena - Skupina dobových a etnických tanců
  • 15.00 Divadlo Emilion a představení Kati - Představení je pojato jako přednáška tak, že se divák poučí a vzdělá a na vlastní kůži zakusí některé druhy mučení (samozřejmě kontrolovaně a bezpečně).
  • 15.30 Duo Elthin - Středověká hudba v podání kramářského dua


Kromě výše uvedeného programu přijměte pozvání do řemeslného domku pekařského, kde proběhne v 10.00, ve 12.30 a v 15.00 povídání o řemesle spolu s ukázkou  tvorby. Odměna pro každého pekaře začátečníka!

Celá slavnost se uskuteční pod širým nebem. V případě nepřízně počasí a jiných nenadálých okolností,  mohou nastat změny v programu.

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín