0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Desatero úspěšné dětské party

balonky
ZDROJ: Gaelle Marcel/Unsplash
sdílet:

Chystáte narozeninovou oslavu pro vašeho potomka? S naším desaterem ji zvládnete raz dva.

 1. Nepřežeňte to s počtem hostů. Zlaté pravidlo tvrdí, že počet hostů by neměl být vyšší, než je dvojnásobek číslovky na dortu. Nezapomeňte, že menší děti je třeba zvát s rodiči.
 2. Pozvánky na narozeniny pošlete dva až tři týdny dopředu. Pokud chce vaše dítě zvát své hosty osobně, nezapomeňte mu zdůraznit, aby tak učinilo diskrétně. Zbytečně by to mohlo ranit city nepozvaných dětí a vy byste se mohli dostat do konfliktu se zklamanými rodiči.
 3. Na pozvánkách zdůrazněte dobu trvání oslavy, aby rodiče věděli, kdy si mají děti vyzvednout. Optimální jsou dvě až tři hodiny – po pár hodinách intenzivních zážitků začnou děti být unavené a rozmrzelé.
 4. Nepodceňte výzdobu. Úspěch mají především balonky a konfety, pokud máte menší děti, nezapomeňte na bublifuk – čím větši bubliny, tím lepší.
 5. Jídlo by mělo být co nejjednodušší a v ideálním případě by mělo být možné ho jíst rukama. Hitovkami dětských oslav jsou pizzy a párky v rohlíku – ty totiž jí většina vybíravých dětí. Chybu neuděláte ani obloženými sendviči či ovocným salátem. Zásobte se papírovými ubrousky, plastovými talířky a příbory.
 6. Nezapomeňte na dostatečné množství tekutin. Mějte po ruce zásobu vody, džusů i mléka – při dovádění děti dostanou žízeň. Abyste se vyhnuli věčnému problému „čí je to sklenice?“, popište pohárky fixou či je polepte nálepkami se jmény. Nemáte-li doma plastové skleničky, rozhodně je nakupte.
 7. Přiznejte si, že nejste superžena, a poproste kamarádku, aby vám pomohla s dohledem. Banda rozdováděných dětí se vám ve dvou bude krotit lépe.
 8. Pokud nechcete týden uklízet spoušť napáchanou znuděnými hosty, pořádně promyslete program oslavy – děti mají rády hledání pokladu či soutěže o ceny.
 9. Nezapomeňte na hudbu. I ty nejmenší děti rády tančí a větší si užijí odpolední diskotéku.
 10. Nenechte děti odejít z oslavy s prázdnou a potěšte je čokoládovou tyčinkou či vajíčkem s překvapením.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
 • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
 • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
 • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit