0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Desatero úspěšné dětské party

balonky
ZDROJ: Gaelle Marcel/Unsplash
sdílet:

Chystáte narozeninovou oslavu pro vašeho potomka? S naším desaterem ji zvládnete raz dva.

 1. Nepřežeňte to s počtem hostů. Zlaté pravidlo tvrdí, že počet hostů by neměl být vyšší, než je dvojnásobek číslovky na dortu. Nezapomeňte, že menší děti je třeba zvát s rodiči.
 2. Pozvánky na narozeniny pošlete dva až tři týdny dopředu. Pokud chce vaše dítě zvát své hosty osobně, nezapomeňte mu zdůraznit, aby tak učinilo diskrétně. Zbytečně by to mohlo ranit city nepozvaných dětí a vy byste se mohli dostat do konfliktu se zklamanými rodiči.
 3. Na pozvánkách zdůrazněte dobu trvání oslavy, aby rodiče věděli, kdy si mají děti vyzvednout. Optimální jsou dvě až tři hodiny – po pár hodinách intenzivních zážitků začnou děti být unavené a rozmrzelé.
 4. Nepodceňte výzdobu. Úspěch mají především balonky a konfety, pokud máte menší děti, nezapomeňte na bublifuk – čím větši bubliny, tím lepší.
 5. Jídlo by mělo být co nejjednodušší a v ideálním případě by mělo být možné ho jíst rukama. Hitovkami dětských oslav jsou pizzy a párky v rohlíku – ty totiž jí většina vybíravých dětí. Chybu neuděláte ani obloženými sendviči či ovocným salátem. Zásobte se papírovými ubrousky, plastovými talířky a příbory.
 6. Nezapomeňte na dostatečné množství tekutin. Mějte po ruce zásobu vody, džusů i mléka – při dovádění děti dostanou žízeň. Abyste se vyhnuli věčnému problému „čí je to sklenice?“, popište pohárky fixou či je polepte nálepkami se jmény. Nemáte-li doma plastové skleničky, rozhodně je nakupte.
 7. Přiznejte si, že nejste superžena, a poproste kamarádku, aby vám pomohla s dohledem. Banda rozdováděných dětí se vám ve dvou bude krotit lépe.
 8. Pokud nechcete týden uklízet spoušť napáchanou znuděnými hosty, pořádně promyslete program oslavy – děti mají rády hledání pokladu či soutěže o ceny.
 9. Nezapomeňte na hudbu. I ty nejmenší děti rády tančí a větší si užijí odpolední diskotéku.
 10. Nenechte děti odejít z oslavy s prázdnou a potěšte je čokoládovou tyčinkou či vajíčkem s překvapením.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
 • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
 • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
 • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč