0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dnes pro barborky, zítra na Mikuláše!

Dnes pro barborky, zítra na Mikuláše!
sdílet:
Zítra vyrazí do ulic a hlavně za dětmi známá trojice ve složení Mikuláš, anděl a čert. Zatímco děti se už asi pilně učí básničky, vy si v hlavě zopakujte, co jim nakoupíte do punčochy: neloupané arašídy, mandarinky (nejlepší jsou chemicky neošetřené a bez pecek), pomeranče, sušené fíky, adventní kalendář, čokoládu a těm zlobivějším pro výstrahu brambory nebo uhlí. A při tom nakupování se zastavte někde pro barborky.

Svatý Mikuláš je patronem námořníků a rybářů, ochráncem převozníků a hlavně dětí, proto patří předvečer jeho svátku. 6. prosince hlavně těm nejmenším. Vy si ale můžete udělat nejen mikulášský večer, ale rovnou celý víkend. V sobotu můžete vyrazit na vánoční nebo rovnou mikulášské trhy.

Ve Valašských Kloboukách na Zlínsku začíná Valašský mikulášský jarmek už dnes. Hlavní část programu je ale připravena na sobotu: město ovládne pět desítek čertů, přijede 277 prodejců a řemeslníků a organizátoři akce navaří na 12 000 litrů pravé valašské kyselice.

V neděli, která je už druhou adventní, nechte plotnu plotnou a vezměte rodinu na mikulášský brunch. V Praze jej pořádají například restaurace Zlatá Praha, Žofín Garden nebo hotel Hilton.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit