0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

EU má nové logo pro biopotraviny

EU má nové logo pro biopotraviny
sdílet:
Evropská komise oznámila výsledky soutěže na nové BIO logo. Vítězné logo  “Euro-leaf” získalo 63% ze všech hlasů. Od července 2010 bude označovat všechny biopotraviny vyrobené v EU.

Logo budou moci také používat dovozci biopotravin do EU. Vedle EU biologa mohou výrobci nadále používat i národní či soukromá loga.
                                             

V mezinárodní soutěži pro studenty a absolventy výtvarných škol bojovalo 3 422 návrhů. Od začátku prosince 2009 do konce ledna 2010 hlasovalo prostřednictvím webových stránek celkem 129 493 lidí. Vítězné logo by mělo oficiálně přijmout všech 27 členských států v v březnu 2010, až se sejde nová Komise.

                                                  
Dlouhá pře o výběr loga

Evropská skupina mezinárodní Federace hnutí ekologického (IFOAM EU Group) vedla se zástupci z Evropské komise (DG Agri) dlouhou diskusi o tom, jak proces přijetí nového loga provést k všeobecné spokojenosti.

Nakonec došli k určitému kompromisu a je povoleno několik výjimek při používání nového loga například: pro lepší viditelnost a kontrast by měla být okolo loga povinná bílá linie nebo mohou výrobci o několik tónů mírně upravit barevnost loga, aby se lépe hodila k obalu jejich výrobku.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
  • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...

Obchod Apetit