0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Festival Foodparade podpoří českou gastronomii

Festival Foodparade podpoří českou gastronomii
sdílet:
I v září vám bude chutnat! Čeká vás gastronomický festival Foodparade.

Festival Foodparade se koná ve dnech 17. a 18. září 2011 v Pražské tržnici v Praze 7-Holešovicích. Na akci se představí známé pražské restaurace, například restaurace Mozaika, Máneska nebo Občanská plovárna. Jejich šéfkuchaři spolu se svými týmy připraví své nejlepší speciality. Na Foodparade ochutnáte nejen zajímavé jídlo, ale také víno, kávu, pivo, koktejly a další delikatesy.

Pro návštěvníky bude po oba dny připraven také doprovodný program s kulinářskou tematikou. Kuchařské a barmanské show, sommeliérské kurzy, ukázky umění přípravy kávy, ochutnávky destilátů, kurzy vaření, besedy s gastroodborníky a další. Děti se zabaví v dětském koutku, kde mohou soutěžit, užívat si kreativní dílny a další zábavné atrakce.

Celodenní vstupenka na akci stojí 300 Kč pro dospělé a 250 Kč pro studenty a seniory. Děti do 12 let mají vstup zdarma. V ceně vstupenky je zahrnuto 200 Kč na konzumaci, kterou si návštěvníci platí festivalovými platidly. Sympatický je záměr pořadatelů, kteří slibují, že zisk z akce bude věnován nadaci Foodparade. Ta chce ve spolupráci s odborníky podporovat mladé nadějné kuchaře, zdravou dětskou výživu a školní stravování.

Info: www.foodparade.cz

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit