Festival Foodparade podpoří českou gastronomii

sdílet:
I v září vám bude chutnat! Čeká vás gastronomický festival Foodparade.

Festival Foodparade se koná ve dnech 17. a 18. září 2011 v Pražské tržnici v Praze 7-Holešovicích. Na akci se představí známé pražské restaurace, například restaurace Mozaika, Máneska nebo Občanská plovárna. Jejich šéfkuchaři spolu se svými týmy připraví své nejlepší speciality. Na Foodparade ochutnáte nejen zajímavé jídlo, ale také víno, kávu, pivo, koktejly a další delikatesy.

Pro návštěvníky bude po oba dny připraven také doprovodný program s kulinářskou tematikou. Kuchařské a barmanské show, sommeliérské kurzy, ukázky umění přípravy kávy, ochutnávky destilátů, kurzy vaření, besedy s gastroodborníky a další. Děti se zabaví v dětském koutku, kde mohou soutěžit, užívat si kreativní dílny a další zábavné atrakce.

Celodenní vstupenka na akci stojí 300 Kč pro dospělé a 250 Kč pro studenty a seniory. Děti do 12 let mají vstup zdarma. V ceně vstupenky je zahrnuto 200 Kč na konzumaci, kterou si návštěvníci platí festivalovými platidly. Sympatický je záměr pořadatelů, kteří slibují, že zisk z akce bude věnován nadaci Foodparade. Ta chce ve spolupráci s odborníky podporovat mladé nadějné kuchaře, zdravou dětskou výživu a školní stravování.

Info: www.foodparade.cz

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit