Festival Milujeme Prosecco poprvé v Praze

sdílet:
Rezervujte si volno a vyrazte v červnu na šumivé víno. 

Nenechte si ujít osvěžující akci Milujeme Prosecco. Své návštěvníky potěší šumivými nápoji a dobrotami z italské kuchyně a atmosférou italského pikniku. Letos se v Praze koná poprvé.
 

Šumivá procházka po vinohradské Itálii


Pilotní ročník jednodenního festivalu Milujeme Prosecco, který proběhne v sobotu 14. června 2014 v sadech Svatopluka Čecha na pražských Vinohradech, svým návštěvníkům nabídne zajímavý program. Celý den se ponese ve stylu italského pikniku. Zájemci se mohou zapojit do minikurzů vaření a během řízené degustace poznat pravé prosecco. Festival nabídne až sedmdesát různých vzorků šumivého vína. Žádný piknik se neobejde bez jídla. V italském duchu se ponesou lahůdky z italské restaurace Aromi či Osteria de Clara nebo z Antonínova domácího pekařství.Na akci jsou vítány i děti. Pro ně si organizátoři připravili dětský koutek, několik minikurzů vaření a spolu s rodiči se během dne mohou vydat na Tour de Proseccohrady, zábavnou cestu po vinohradských místech, kde budou připravené stánky s proseccem (samozřejmě na osvěžení jen pro rodiče). Vstup na celou akci je zdarma. V případě zakoupení jakýchkoli produktů jde část výtěžku na neziskovou organizaci Linka bezpečí. Pro více info o akci mrkněte sem.

 

 

Nově otevřená Prosekárna


Milujeme Prosecco je pilotním ročníkem degustační akce, kterou pořádá nově otevřený vinohradský podnik Prosekárna. Stylové prostory vinárny/obchůdku můžete navštívit každý všední den od 10 do 21 hodin, ale i v sobotu či neděli, ať už kvůli koupi lahve italského prosecca, nebo jen tak na skleničku nebo šálek pravé italské kávy. Více info na oficiálních stránkách

 

 

 

 

Připravila Nikita Rybová

 

 

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit