Fotosoutěž o zdravou svačinu

sdílet:
Kampaň Zdravá svačina pro školáky vyhlašuje fotografickou a vědomostní soutěž o balíček čerstvého českého ovoce. Skvělá svačinka pro vaše děti.

Zadání soutěže je velmi jednoduché. Vyfoťte svého školáka, jak svačí ovoce, a odpovězte na otázku: „Je pro děti zdravější konzumovat ovoce a zeleninu v syrové formě, nebo po tepelné úpravě?“ Fotografii i odpověď vložte do zpráv na facebookové stránce s názvem Chceme zdravou svačinu pro školáky. Pět autorů s nejoriginálnějšími fotografiemi a zajímavě odpovězenou otázkou dostane ovocný balíček.

Jíst pro zdraví


Cílem celého projektu Zdravá svačina je podporovat změny stravovacích návyků u školáků. Chce informovat děti a jejich rodiče o škodlivosti špatného stravování a ukázat jim potraviny, které jsou vhodnější než například jídla z fastfoodů. „Nejlepší je začít u svačin, které jsou malé, a proto mají lidé tendence je zanedbat. Chceme přesvědčit rodiče, že jsou i jiné alternativy, nejen pochoutky plné cukru a tuku, a ukázat, že i zdravé potraviny mohou být dobré a zábavné,“ říká Marcela Olmer, ředitelka agentury TALK, která celou kampaň organizuje. Společně s ní se do akce zapojila také Ovocnářská unie ČR, která chce podpořit zdravější stravování u malých dětí a vyšší spotřebu českého ovoce.

Více informací na https://www.facebook.com/zdrava.svacina
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit