0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Garden Gourmet Incredible burger – kdo nezkusil, neuvěří!

AD
burger
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Rostlinnou alternativu, která by dokonale nahradila, či dokonce předčila maso, jsme hledali dlouho. Nyní přichází Garden Gourmet Incredible burger, který potěší nejen vegeny a vegetariány, ale také všechny milovníky masa.

Všichni, jimž záleží na budoucnosti naší planety, vědí, že chov dobytka zatěžuje životní prostředí. I když se každý nestane hned veganem, omezit konzumaci masa můžeme všichni. Přinese to prospěch nejen přírodě, ale i našemu zdraví. K výrobě vegetariánského hamburgeru je potřeba desetkrát méně půdy než k výrobě jeho masového protějšku. Stejně tak jsou rostlinné produkty mnohem šetrnější k ovzduší – při jejich produkci se totiž uvolní o 80 % méně skleníkových plynů. To, že budoucnost leží v rostlinné výrobě, si uvědomují také velké firmy.

„V Evropě vidíme trend snižování konzumace masa a začínáme ho vnímat i v České republice. Incredible burger je dalším krokem na cestě k chutným rostlinným alternativám, které jsou téměř k nerozeznání od masa. Navíc se vyrábí v České republice a je složen z udržitelně pěstované sóji a pšenice. Věříme, že trend rostlinných alternativ k masovým pokrmům bude pokračovat a jsme rádi, že můžeme nabídnout tento unikátní výrobek,“ říká Zbyněk Haindl, marketingový manažer pro kulinářské výrobky z Nestlé Česko.

Chuť bez kompromisů

Garden Gourmet Incredible burger je jedinečný díky své textuře a šťavnatosti. Vyniká narůžovělou až červenou barvou v syrovém stavu, která se během jeho přípravy postupně mění na „masově“ hnědou. Navíc se díky své pevné a nelepivé struktuře nepřipálí, nezmenší se jeho rozměr a po celou dobu přípravy si uchová svoji šťavnatost. Incredible burger je vyroben z pšenice, sóji, řepy a také z kokosového oleje.

Má vysoký obsah proteinů a vlákniny. Kombinace sojových a pšeničných bílkovin zahrnuje celé spektrum nezbytných aminokyselin a obsažená bílkovina ve výrobku je plnohodnotná. Garden Gourmet Incredible burger je ideální pro vegetariány či vegany, ale také pro ty, kteří chtějí omezit spotřebu masa, a udělat tak něco pro sebe.

Garden Gourmet Incredible burger se dá použít všude tam, kde byste sáhli po masové variantě, tedy v rozličně obložených burgerech či wrapech. Vyzkoušejte třeba Portobello Incredible burger.

Portobello Incredible burger

Ingredience

 • 1 balíček Garden Gourmet Incredible burgeru
 • 4 velké portobello žampiony
 • 100 g baby špenátu
 • 1 avokádo
 • 1 velká mrkev
 • 2 opečené papriky
 • polovina okurky
 • 30 ml slunečnicového oleje
 • 1 limetka
 • 4 polévkové lžíce veganského sójového jogurtu
 • 40 gramů klíčků dle výběru (řeřicha, červená řepa)
 • 2 větvičky máty
 • sezamová semínka
 • sůl a pepř

Postup

 1. Oloupejte a nakrájejte mrkev. Pečené papriky nakrájejte na proužky. Nakrájejte avokádo a pokapejte ho limetkovou šťávou.
 2. Nastrouhejte okurku a smíchejte ji s jogurtem a najemno nasekanou mátou.
 3. Z portobella odstraňte nohu. Opečte kloboučky na pánvi na mírném ohni s trochou oleje, z každé strany přibližně 5 minut.
 4. Připravte Garden Gourmet Incredible burger podle návodu na obalu. Na dva kloboučky portobella položte avokádo, pečené papriky, špenátové listy a klíčky. Navrch položte Garden Gourmet Incredible burger.
 5. Na burgery nalijte jogurtovo‑okurkovou směs a ozdobte trochou mrkve. Takto připravené burgery přiklopte zbylými hlavičkami portobella a posypte sezamovými semínky.

Přejeme vám dobrou chuť!

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč