0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Grilujte s radostí: Nejlepší tipy a triky letošní sezóny

AD
párty a grilování
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Slunečné počasí ocení hlavně fanoušci grilování, kterým právě začíná sezóna. Pokud mezi ně patříte i vy, nebo si vás tento hit teprve získává, je třeba ujasnit si pár základních věcí.

Důležité je vybrat si správný gril, dobře se o něho starat a užívat si nekonečné možnosti, které moderní zahradní pomocníci nabízejí. Grilování je radost, inspirujte se.

Správný gril je základ 

Obchody jsou plné levných, drahých či designových grilů, některé jsou elektrické, plynové nebo na dřevěné uhlí. Jaký je pro vás ten nejvhodnější není lehká otázka. Zamyslete se, kolik peněz do nového grilu chcete investovat, jak často ho budete používat, jak by měl být velký, zda s ním budete často manipulovat a jak by měl být náročný na údržbu.

V posledních letech se nejpopulárnějšími staly plynové grily, zejména protože jsou spolehlivé, skvěle vypadají, jídlo se na nich připravuje rovnoměrně a jejich čištění je v porovnání s grily na dřevěné uhlí daleko jednodušší. Dnes navíc můžete grilovat bez nežádoucích látek, které mohou během procesu spalování tuků vznikat. Grily společnosti Campingaz disponují unikátní technologií keramických hořáků RBS, díky které je grilování snadnější, chutnější a zdravější.

2. Údržba se vyplatí
Čištění grilu patří mezi ty méně oblíbené činnosti, ale bez toho to nejde. Naštěstí je už dnes na trhu celá řada vychytávek, které vám práci usnadní. Nikdy se nesnažte gril drhnout drátěnkou nebo jinými nevhodnými pomůckami, mohli byste ho zbytečně odřít a trvale poškodit.

Trh nabízí celou řadu přípravků a speciální kartáče, které vám poslouží daleko lépe. Můžete si ale také koupit propracovaný gril, u kterého je možné vyndat několik částí a umýt je v myčce.  Touto vlastnostní vynikají především grily Campingaz se systémem Instaclean.

gril gril 

3. Chtějte to nejlepší
Dopřejte si luxus nové dimenze. Nová řada prémiových grilů Campingaz Master Series vás dostane. Neokoukaný design ohromí nejen vás, ale i všechny vaše návštěvy, které si na grilování pozvete. Tato řada je vytvořena z vylepšených materiálů a technologií.

Jmenovat můžeme například inovaci v podobě dvojité nerezové oceli, skvělý Instaclean systém, který ulehčí údržbu, a také praktických bočních stolků s nosností až 50 kilogramů. S tímto grilem oslníte každého hosta. Díky Culinary Modular roštu můžete během chvíle připravit na grilu skvělý steak, pizzu, paellu, nebo třeba grilované kuře s křupavou zeleninou. 

grilování kuřete maso na grilu

4. Pusťte uzdu fantazii a vyzkoušejte ty nejlepší recepty
Nebojte se vyzkoušet něco nového. Na grilu se toho dá připravit mnohem více než jen dobrý steak, zelenina či klobásky. Co takhle luxusní slaninový sendvič s alioli, Valencijská paella, křupavý cibulový koláč nebo třeba grilovaný ananas s karamelovou omáčkou a zmrzlinou? Jídla z grilu nemusí být nuda, naopak. Recepty na ty největší pecky na gril od skvělého kuchaře Martina Škody najdete zde.

 grilování grilování 

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

5 večeří, které vás nepošlou hned do postele
  • Jak na to

5 večeří, které vás nepošlou hned do postele

Po vánočním hodování míváme chuť na lehčí ale výživná jídla, v nichž nechybí dávka bílkovin. Ať už si dáte Asií inspirovanou polévku, dýňovou frittatu nebo krůtí karbanátky, po všem se budete cítit sytě, přitom lehce a fit! ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč